Blog

Jedz rozsądnie – unikaj głodówek

by in Dieta, Zdrowie 25 lipca, 2020

Wiele osób uważa, że odchudzanie się jest równoznaczne z głodzeniem. A jest to wielki błąd. Spożywanie zbyt małych porcji wcale nie pomoże schudnąć, a nawet jeśli – to tłuszcz szubko powróci w postaci tzw. efektu jo-jo.

A nikt z nas, kto się odchudza, przecież nie chce go osiągnąć. Dlatego, aby mu zapobiec, warto jeść często, ale za to w mniejszych porcjach. Regularne posiłki powodują przyspieszenie metabolizmu oraz pozwalają zachować zdrowie. Minimalizują też poczucie głodu i dzięki temu jesteśmy silniejsi i bardziej asertywni w kwestii podjadania.

Głodzenie się nie jest naturalne dla organizmu i powoduje zmiany, które bardzo szybko objawiają się w niekorzystne dla nas sposoby.  Warto o tym wiedzieć, aby nie popełniać szkodliwych dla zdrowia i sylwetki błędów. Aby zachować zdrowie, należy spożywać 4-5 posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach. Dobrze jest wypracować własny rytm jedzenia i pamiętać, aby na 2-3 godziny przed snem nie jeść już nic i dać organizmowi czas, na strawienie, jeszcze przed zaśnięciem. Należy to uregulować  w stosunku do własnego trybu życia, ponieważ wiadomo, że osoba, która kładzie się spać o 23, może ostatni osiłek zjeść o 20, a nie o 18.