Blog

Bluzy do karmienia – wygodne karmienie i komfort termiczny

by in Życie codzienne 26 października, 2020

Podstawowym elementem garderoby, spotykanym niemal u każdej kobiety, są nie tylko T-shirty, bluzki i koszule, ale też różnego rodzaju bluzy. Chodzi tutaj zarówno o bluzy, które posiadają kaptur i kieszeń z przodu, jak i bluzy będące cieplejszą wersją bluzki na długi rękaw.

Bycie matką karmiącą nie oznacza wcale, że trzeba z tych wygodnych i praktycznych elementów garderoby rezygnować. Warto wiedzieć, że istnieją specjalne bluzy przeznaczone do karmienia, które nie tylko dobrze wyglądają, są ciepłe i nie rzucają się w oczy, ale przede wszystkim pozwalają szybko i dyskretnie karmić dziecko.

Co różni bluzy przeznaczone do karmienia od zwykłych bluz?

Specjalne bluzy do karmienia, podobnie jak bluzki czy koszulki dla matek karmiących, posiadają z reguły zestaw zamków – jeden po lewej, drugi po prawej stronie bluzy. Powinny one być umiejscowione tak, aby ich rozpięcie nie oznaczało niepotrzebnego obnażania się, a jednocześnie udostępniło dziecku wygodny dostęp do pokarmu.

Design tego typu ubrań jest dobrze przemyślany, dzięki czemu są one użyteczne, ale jednocześnie wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo podobnie, jak zwykłe bluzy.

Takie bluzy przeznaczone do karmienia występują w obu wymienionych na początku wersjach, czyli jako bluza z kapturem, jak i bluza bez kaptura.

Jeśli zainwestujemy w wysokiej jakości bluzę, nie tylko będzie ona pozwalała na komfortowe i bezstresowe karmienie dziecka również w miejscu publicznym, ale też będzie wygodna, ciepła i wytrzymała. Porządna bluza przetrwa wiele prań i będzie mogła nawet zostać wykorzystana podczas karmienia kolejnego dziecka, jeśli się na nie zdecydujemy.

Dlaczego warto kupić specjalne bluzy przeznaczone do karmienia?

Specjalne bluzy stworzone z myślą o karmiących matkach nie są wcale bardzo drogimi produktami, a mogą znacząco ułatwić życie, zwłaszcza podczas zimniejszych pór roku.

Zdecydowanie warto mieć co najmniej jedną lub dwie tego typu bluzy na podorędziu, a także kilka innych ubrań tego typu, takich jak wspomniane wcześniej bluzki i koszulki, ale też na przykład sukienki, które przydadzą się na specjalne okazje, ale też po prostu na lato.

Zwłaszcza przy pierwszym dziecku karmienie w miejscach publicznych może wiązać się z ogromną ilością stresu i nerwów, ale nie zawsze da się tego uniknąć. Nie zawsze też będziemy mieli dostęp do odosobnionego pomieszczenia, żeby nakarmić dziecko w spokoju i prywatności.

Specjalna bluza sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie stresować ani siebie, ani dziecka, a także martwić się, że ktoś zwróci nam uwagę bądź będzie czuł się niekomfortowo.

Leave a Reply