Blog

Dlaczego dieta nie działa? Najpopularniejsze powody, przez które nie chudniesz

by in Życie codzienne 1 listopada, 2020

Od dłuższego czasu jesteś na diecie, ale nie widzisz żadnych efektów swoich starań? Powodów, dla których nie chudniesz lub bardzo wolno pozbywasz się tkanki tłuszczowej, może być naprawdę sporo. Może to być spowodowane problemami zdrowotnymi takimi jak niedoczynność tarczycy czy insulinooporność. Jeśli jednak wykonanie szeregu badań nie potwierdziło tego, że zmagasz się z jakąś chorobą, która utrudnia odchudzanie, to najprawdopodobniej wina leży w sposobie żywienia. Czas przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i znaleźć odpowiedź na pytanie – dlaczego moja dieta nie działa?

Popijasz kalorie

Kolorowe napoje, mimo że nie wyglądają na bardzo kaloryczne, to mają w sobie sporo cukru, który jak wiadomo, nie wpływa korzystnie na utratę nadprogramowych kilogramów. Soki i napoje gazowane są źródłem pustych kalorii oraz sztucznych barwników, które są szkodliwe dla zdrowia. Jeśli odżywiasz się zdrowo, ale mimo to pijesz dużą ilość coli, soków itp. to właśnie to może być przyczyną tego, dlaczego nie chudniesz. Szklanka gazowanego napoju może mieć ok. 100 kcal i aż 20 gramów cukru, co więcej nie zaspokaja ona pragnienia, więc bez problemu możemy wypić całą butelkę w ciągu dnia.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie picie wody mineralnej, która nie ma kalorii i gasi pragnienie. Jeśli masz ochotę na sok, to zrezygnuj z tego, który można znaleźć na sklepowych półkach – nie ma on nic wspólnego ze zdrowiem. O wiele lepiej będzie wycisnąć go samemu w domu. Unikaj płynnych kalorii na diecie, ponieważ to właśnie one mogą powodować problemy z odchudzaniem.

Podjadasz

Podjadanie to główny grzech, który może powodować trudności z odchudzaniem. W wielu przypadkach robimy to nieświadomie i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że podjadamy. Po prostu sięgamy po przekąskę, nie myśląc za wiele i później zapominamy o tym, że takie coś miało miejsce. Jeśli jednak chcesz chudnąć, to nie możesz sobie pozwolić na ciągłe podjadanie. Wybierz catering dietetyczny Katowice, który jest smaczny i zdrowy. Dzięki niemu nie będziesz miał ochoty na podjadanie, ponieważ cały czas będziesz dostarczać swojemu organizmowi zdrowe jedzenie.

Nie będziesz musiał gotować, ponieważ firma cateringowa zrobi to za Ciebie i każdego dnia dostarczy pod Twoje drzwi zdrowe posiłki. Wystarczy, że otworzysz pudełko i jeśli trzeba, odgrzejesz jego zawartość. Korzystając z diety pudełkowej, możesz poprawić swoje efekty, jeśli chodzi o utratę masy ciała bez wielu wyrzeczeń. Warto spróbować, jeśli nie jesteś zadowolony z obecnych efektów swoich starań.

Leave a Reply