Blog

Nadmiar wody w organizmie – jak się go pozbyć?

by in Życie codzienne 7 września, 2020

Nadmierne magazynowanie się wody w organizmie to problem wielu polek i polaków. Woda może gromadzić się w układzie krążenia, ale także w poszczególnych organach. Bardzo często można się spotkać z magazynowaniem wody na brzuchu oraz w okolicy bioder co jest dużym problemem szczególnie dla kobiet. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na to, jak samodzielnie poradzić sobie z tym problemem i odzyskać dawną sylwetkę.

Co powoduje gromadzenie się wody w organizmie?

Zanim skupimy się na tym, jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu warto dowiedzieć się, czym jest to właściwie spowodowane. Na nadmierne magazynowanie się wody w ciele może mieć wpływ, chociażby zbyt wysoka ilość sodu. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn zatrzymywania się wody w ciele, a wpływ na to ma spożywanie zbyt dużej ilości soli. W efekcie ciało wydaje się grubsze, niż jest w rzeczywistości.

Kolejną przyczyną gromadzenia się wody jest odwodnienie. Kiedy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości płynów, zamiast wydalanie wody i odpadów, ciało zachowuje posiadane zapasy do ponownego wykorzystania. Wynikiem tego jest puchnięcie różnych części ciała bez względu na to, czy trenujemy, czy też nie.

Fundamentalną rolę w tym, czy woda będzie się odkładać w ciele, czy też nie ma równowaga hormonalna. Do głównych hormonów, które mają wpływ na zatrzymywanie płynów, należy: kortyzol, progesteron, estrogen oraz insulina. Do przyczyn zatrzymywania się wody w ciele można też zaliczyć niedobory żywieniowe. Braki magnezu czy witaminy B6 mogą powodować, że w naszym ciele będzie gromadzić się nadmiar płynów.

Jak uniknąć nadmiaru wody w organizmie?

Aby zminimalizować ryzyko zbierania się wody w organizmie, wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian. Po pierwsze warto zacząć pić wodę. Jeśli Twoje ciało będzie miało regularny dostęp do płynów, to nie będzie uruchamiało mechanizmów odpowiedzialnych za jej magazynowanie. Po drugie warto zmniejszyć ilość spożywanej soli. Postaraj się zmniejszyć ilość przetworzonej żywności w diecie. Pomocne może być też spożywanie większej ilości błonnika np. w formie owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych.

W pozbywaniu się nadmiaru wody z organizmu mogę również pomóc ziołowe suplementy diety. Są one ogólnodostępne w aptekach i w szybki oraz prosty sposób pomagają w uporaniu się z problemem. Mężczyźni, którzy przechodzą na dietę, mogę także pomyśleć o wprowadzeniu do swojej diety naturalnego suplementu http://memberxxl.eu/. Jest on wykonany ze składników, które w żaden sposób nie zagrażają organizmowi, a mogą rozwiązać problemy z rozmiarem przyrodzenia. Prócz utraty wagi możesz więc zadbać o swoje dobre samopoczucie poprzez pozbycie się intymnych kompleksów.

Kuracja preparatem powinna trwać ok. 6 miesięcy, jednak pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach regularnego zażywania suplementu. Potwierdzają to pozytywne opinie, które można znaleźć na forach oraz różnych stronach internetowych.

Leave a Reply