Blog

Czy warto odchudzać się z cateringiem dietetycznym?

by in Artykuły 16 maja, 2022

W Polsce około 50% społeczeństwa cierpi na nadwagę lub na otyłość. Jest wiele osób, które pragną zredukować wagę swojego ciała jednak mają za sobą już co najmniej kilka nieudanych prób. W takiej sytuacji warto zastanowić się czy nie lepiej skorzystać z profesjonalnego cateringu dietetycznego.

Na czym polega catering dietetyczny?

Na polskim rynku działa bardzo dużo firm które oferują catering dietetyczny. Jest to specjalna oferta gastronomiczna, która skupia się przede wszystkim na dostarczaniu zdrowych posiłków, przygotowanych w ramach określonej diety. Idea cateringu dietetycznego sprowadza się do tego, że klient każdego dnia pod wskazany adres otrzymuje w jednej dostawie dietetyczne posiłki na cały dzień. Są one przewożone w specjalnych pudełkach, które można podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Tym co wyróżnia catering pudełkowy jest fakt, że tutaj wszelkie jadłospisy przygotowują doświadczeni dietetycy. To oni przeliczają wartości kaloryczne oraz pilnują odpowiedniej proporcji składników odżywczych. Firmy cateringowe oprócz typowych diet odchudzających mają w ofercie także specjalne plany żywieniowe dla sportowców, dla wegetarian oraz plany żywieniowe dla osób, które potrzebują żywienia eliminacyjnego. Klienci mają tutaj szerokie możliwości wyboru, bo sami mogą decydować, który wariant kaloryczny zamówią oraz ile posiłków dziennie będą otrzymywać.

Dlaczego warto odchudzać się z cateringiem dietetycznym?

Odchudzanie w cateringu dietetycznym jest przyjemne, stosunkowo łatwe i przede wszystkim skuteczne. Doświadczony dietetyk bardzo starannie układa jadłospis, który ma się przysłużyć stopniowej utracie wagi i jednocześnie gwarantuje zbilansowane żywienie. Poszczególne dania są tak zaplanowane aby osoby jest spożywające nie miały potrzeby podjadania między posiłkami. Odchudzanie z cateringiem dietetycznym może więc odbywać się bez wyrzeczeń. Dodatkowo można korzystać z indywidualnych, telefonicznych konsultacji z dietetykiem. Zamawiając catering klienci będą mieli okazję kosztować pięknie podane dania z różnych zakątków świata. Bardzo ważna jest także wygoda, jaką daje catering dietetyczny. Dzięki tej ofercie można zaoszczędzić bardzo dużo czasu, bo nie trzeba samodzielnie układać jadłospisów, jeździć do sklepu na zakupy czy spędzać kilku godzin w kuchni na gotowaniu. Ważnym atutem korzystania z cateringu jest także fakt, że sprzyja on niemarnowaniu żywności. Takie odchudzanie będzie więc przy okazji ekologiczne. Osoby, które pragną schudnąć mogą więc poświęcić wolny czas na przykład na zwiększoną aktywność fizyczną, która na pewno również przysłuży się utracie kilogramów.

Leave a Reply