Blog

Stoisko targowe – na czym polega projekt?

by in Biznes 19 kwietnia, 2022

Tak niewiele dzieli Cię od stworzenia idealnego stoiska targowego! Wystarczy właściwy projekt, który weźmie pod uwagę wszystkie Twoje potrzeby. Wspaniałe stoisko targowe zaprojektujesz z firmą Expotextil – https://www.expotextil.pl/projektowanie-stoisk-targowych/. Sprawdź, na czym polega tworzenie projektu stoiska targowego. 

Stoisko targowe – na czym polega projekt?

Reklama to nie tylko internet! Jednym ze wspaniałych sposobów na marketing własnej marki jest udział w targach, czyli wydarzeniach, na których zbierają się firmy działające w tej samej branży. Każda z nich posiada własne stoisko. Osoby zainteresowane danymi produktami czy usługami przychodzące na targi odwiedzają poszczególne stoiska. 

Dla przedsiębiorcy oznacza to przede wszystkim możliwość przedstawienia swojej działalności szerokiemu gronu odbiorców zorientowanych na konkretną branżę. Targi są zatem okazją, z której zawsze warto korzystać! Najlepiej jeśli stworzymy sobie w tym celu idealne stoisko targowe wielokrotnego użytku, czyli takie, którego elementy będziemy mogli każdorazowo dopasować do powierzchni dostępnej na danych targach. Co należy wziąć pod uwagę w trakcie projektowania stoiska targowego? O tym mówimy w poniższym artykule.

Zaplanowanie przestrzeni 

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas projektowania stoiska targowego jest właściwe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Wiedząc już, jaką powierzchnię będziemy mieć do dyspozycji, musimy zastanowić się, na ile modułów możemy sobie pozwolić, aby stoisko gwarantowało komfort i możliwość swobodnego przemieszczania się. W tym celu warto rozrysować projekt, który uwzględni wszystkie wymiary elementów niezbędnych do skutecznej promocji marki.

Dobór modułów

Istotną kwestią jest bez wątpienia to, na jakie elementy zabudowy wystawienniczej postawimy. Powinny być one przede wszystkim dopasowane do rodzaju produktów lub usług, jakie oferujemy. Warto więc zastanowić się, co chcemy wyeksponować podczas targów. Być może będzie to kilka różnych produktów lub jeden, który dopiero wprowadzamy na rynek? Wszystko to będzie miało znaczenie. 

Elementy dekoracyjne

Same proste meble nie wystarczą, aby zachęcić odwiedzających do zwrócenia uwagi na naszą markę. W tym celu przydadzą się moduły z nadrukowanymi logotypami, a przede wszystkim widoczne już z daleka podwieszenia targowe. Podkreślenie ciekawego wyglądu produktów będzie możliwe dzięki specjalnemu oświetleniu. Stoisko będzie wyglądało przytulniej dzięki umieszczonym w donicach zielonym roślinom i estetycznej wykładzinie. Potencjalnych klientów bez wątpienia przyciągną również reklamy wyświetlane za pomocą telewizora. 

Leave a Reply