Blog

Czy laserowe usuwanie owłosienia boli? Efekty po zabiegu

by in Uroda 11 kwietnia, 2022

Wiele osób rezygnuje z zabiegów kosmetycznych i zabiegów medycyny estetycznej w obawie przed bólem, który może się z tym wiązać. Wiele skutecznych zabiegów można jednak wykonać praktycznie bezboleśnie i przynoszą one spektakularne rezultaty. Osoby zainteresowane laserowym usuwaniem owłosienia z pewnością zadają sobie pytanie, czy taki zabieg jest bolesny. Trwałe usunięcie włosków na ciele mogłoby się wydawać bolesne jednak czy w rzeczywistości tak jest? Odpowiadamy.

Depilacja laserowa – czy jest się czego bać?

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków z ciała. Depilować można praktycznie wszystko – twarz, pachy, ręce, nogi, tors, okolice intymne. Zabieg laserowego usuwania owłosienia nie jest całkowicie bezbolesny, jednak nie powoduje strasznego dyskomfortu. Wiele osób twierdzi, że o wiele bardziej bolesnym sposobem usuwania włosów z ciała jest depilacja plastrami. W miejscach, w których skóra jest cienka np. okolice wąsika i pach można odczuwać większy dyskomfort niż przy depilacji łydek, ud czy rąk. Warto jednak wiedzieć, że podczas zabiegu urządzenie do depilacji wytwarza chłód, który ogranicza ryzyko wystąpienia bólu.

Każda osoba ma inny próg odczuwania bólu, dlatego ciężko jest stwierdzić, w jakim stopniu zabieg usuwania owłosienia laserem może wywoływać dyskomfort. Laserowe usuwanie owłosienia Łódź może być całkowicie bezbolesne dla niektórych osób. Na odczucia podczas zabiegu ma wpływ rodzaj włosa, którego chcemy się pozbyć. Usuwanie ciemnych i grubych włosów może boleć najbardziej, jednak jest to ból, który można przeżyć bez zaciskania zębów. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który nie został jeszcze całkiem pozbawiony bólu. Jeśli jednak wykonywana jest ona nowoczesnym sprzętem, to nieprzyjemne odczucia są skorygowane do minimum.

Efekty po zabiegu

Aby depilacja laserowa była skuteczna, niezbędne może być powtórzenie kilku serii zabiegów w odstępach kilku tygodni. Zabieg daje długotrwałe efekty i pozwala pozbyć się niechcianych włosków z różnych partii ciała. Jeśli szybko odrastające włoski zaczęły Cię już denerwować, a domowe sposoby usuwania owłosienia nie przynoszą pożądanych rezultatów, to laserowa depilacja jest idealnym rozwiązaniem. Domowe sposoby depilacji takie jak np. plastry, kremy i pęseta często podrażniają skórę, przez co nie wygląda ona atrakcyjnie. Laserowa depilacja pozwala zaoszczędzić czas oraz w wielu przypadkach daje efekty na całe życie. Włosy po depilacji laserem nie odrastają wcale lub dopiero po pewnym czasie i są o wiele słabsze niż wcześniej.

Leave a Reply