Blog

Co robić aby mieć płaski brzuch?

by in Blog 17 lutego, 2022

Jedyny sposób na osiągniecie płaskiego brzucha to działanie dietę i właściwymi planem treningowym. Pamiętajmy, ze nie można odchudzić jedynie brzucha. Jednak można wyćwiczyć jego zarys, a prawidłowy jadłospis pomoże uwidocznić te zmiany.

Tłuszcz odkłada się w różnych partiach ciała. Niestety, najczęściej narażone są biodra oraz brzuch. To z nimi walczy większość kobiet przychodzących do klubów fitness. Często nie zdajemy sobie sprawy, że sukces tkwi w tym, co robimy poza siłownią. Czyli w naszych codziennych zachowania i wyborach.

Dieta to podstawa

Mówi się, że 70 procent pracy nad brzuchem odbywa się w kuchni. Nasze żywienie bezpośrednio przekłada się na nasz wygląd. Nie bez przyczyny mówi się, ze jesteś tym co jesz. Zasada ta sprawdza się szczególnie w przypadku brzucha. Jeśli pochłaniamy duże ilości niezdrowej żywności, która obfituje w tłuszcze i węglowodany proste, cierpi na tym nasza sylwetka. Produkty, które sprzyjają tyciu w okolicach brzucha to przed wszystkim: żywność typu fast-food, słodycze, słone przekąski, alkohol, przetworzone produkty i
kolorowe napoje gazowane. Zatem walkę z oponką należy zacząć od eliminowani z diety wszystkich tych produktów. Zamiast nich zaleca się wprowadzanie większej ilości surowych warzyw i niskokalorycznych, świeżych owoców. Białe pieczywo należy zastąpić pełnoziarnistym, a ziemniaki i makarony brązowym ryżem i kaszami.

Pamiętajmy, aby jeść mało, ale często. Regularne posiłki wspomagają metabolizm i nie powodują gromadzenia się  nadmiernej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Spożywajmy tyle kalorii ile dziennie potrzebujemy. Przekroczenie dobowej „dawki” kalorii skutkuje dodatnim bilansem energetycznym, co sprzyja powstawaniu nadwagi i otyłości. Pilnujmy zatem jakości oraz ilości spożywanych produktów.

Reszta pracy to ciężki trening

Oczywiście sama dieta nie zagwarantuje nam przysłowiowego kaloryfera. Odpowiednie żywienie pozwoli pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, która skrywa pod sobą nasze mięśnie. Dopiero właściwy trening, aerobowy oraz siłowy pozwolą nam wysmuklić sylwetkę i wyrzeźbić poszczególne partie mięśni.

Trening aerobowy (tlenowy) to wysiłek, który pozwala nam na wyszczuplenie talii i spalanie tłuszczu. Efektywność osiągamy dopiero po 30 minutach biegu, marszobiegu, pływania, intensywnej jazdy na rolkach lub rowerze. Te formy aktywności najlepiej uprawiać minimum 3 razy w tygodniu. Dopiero taka regularność pozwoli nam na osiągnięcie idealnego ciała.

Oprócz aktywności aerobowych niezbędne są także właściwe ćwiczenia na siłowni. Wyszczuplanie brzucha zagwarantują nam brzuszki, autorskie plany treningowe, które trwają określony czas oraz specjalne maszyny dostępne na siłowni. Zestawy ćwiczeń najlepiej wykonywać pod okiem instruktora. Można także wspomóc przykładowymi filmami, które pokazują jak prawidłowo wykonywać trening kształtujący mięśnie brzucha.

Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz pracę nad brzuchem tym lepiej dla ciebie. Odkładanie decyzji równia się odkładaniu większej ilości tkanki tłuszczowej, z którą coraz trudniej walczyć. Jeśli dopuścimy do sytuacji, w której widoczny jest spory brzuch i oponki przygotujmy się na ciężką walkę. Im większy problem, tym trudniej z nim walczyć. Zmiana stylu życia możliwa jest w każdym momencie. Nie odwlekaj go zatem i pamiętaj, że twój brzuch jest w twoich rękach.

Leave a Reply