Blog

Czy warto inwestować w nowoczesne hale przemysłowe? 

by in Blog 2 listopada, 2021

Funkcjonalna, ekonomiczna i estetyczna. Taka powinna być idealna inwestycja budowlana. Czy te cechy znajdziemy w nowoczesnych halach przemysłowych? Już na wstępie możemy odpowiedzieć, że tak https://www.tenistal.com.pl/hale-przemyslowe/. Jednak to nie wszystkie zalety tych konstrukcji. Czy warto inwestować w nowoczesne hale przemysłowe? Poznaj zalety i sam się przekonaj. 

Jakie są zalety nowoczesnych hal przemysłowych? 

Jeszcze do niedawna w architekturze przemysłowej królowały konstrukcje żelbetowe. Masywne budynki co prawda były wytrzymałe, ale także drogie w produkcji, średnio funkcjonalne i nieestetyczne. Dlatego też trzeba było szukać nowych rozwiązań. Tym oto sposobem popularność zaczęły zdobywać konstrukcje stalowe. Dziś to one są na pierwszy miejscu i na ich bazie powstają nowoczesne hale przemysłowe. Jakie są zalety konstrukcji stalowych? 

Przede wszystkim ten rodzaj instalacji nie wymaga specjalnych gruntów ani fundamentów. Dzięki temu czas konstrukcji zostaje znacznie skrócony. Ponadto nowoczesne hale przemysłowe nie generują dużych kosztów przy produkcji. Są ekonomiczne. Dużą zaletą jest także funkcjonalność oraz uniwersalność konstrukcji. Nowoczesne hale przemysłowe mają szerokie zastosowanie. W zależności od projektu mogą służyć jako hala produkcyjna, chłodnia, magazyn, miejsce do organizowania dużych eventów, takich jak np. targi czy wystawy. Wymieniając zalety konstrukcji stalowych, nie możemy także zapomnieć o wytrzymałości. Instalacje tego typu są odporne na zmieniające się warunki pogodowe, a odpowiednio konserwowane, mogą służyć nam przez wiele lat. 

Jak powstają nowoczesne hale przemysłowe?

Proces produkcji hali przemysłowej zaczyna się od wykonania projektu. Na tym etapie uwzględnianie jest przeznaczenie konstrukcji oraz specjalne zapotrzebowania branży. Następnie w fabryce wytwarzane są elementy stalowe, które w ostatnim etapie przewozi się na docelowe miejsce inwestycji. Konstrukcję stalową składa się na miejscu. Tak rozłożony proces pozwala na skrócenie czasu produkcji. Nowoczesną halę przemysłową możemy postawić w kilka miesięcy. To znacznie szybciej, niż w przypadku hal żelbetowych. 

Konstrukcję stalową można równie szybko rozmontować. Jeżeli nasz biznes jest sezonowy i nie potrzebujemy utrzymywać budynku przez cały rok, to z łatwością możemy konstrukcję rozłożyć na części pierwsze. Co ważne, 90 proc. elementów możemy wykorzystać ponownie. Dzięki temu jest to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Elementy wykorzystywane do produkcji konstrukcji stalowej są lekkie, dzięki temu można jest łatwo transportować. Oznacza to, że nasza inwestycja może zmienić miejsce położenia. Dzięki temu nowoczesna hala przemysłowa sprawdzi się w wielu branżach. Uniwersalność polega także na dopasowaniu projektu. Każdy z nich powstaje na indywidualne zamówienie. Dlatego też poszczególne elementy, takie jak wewnętrzne instalacje, czy materiały,  możemy z łatwością dopasować do naszych potrzeb oraz wymagań branży. 

Leave a Reply