Blog

Czy wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest możliwa?

by in Blog 15 kwietnia, 2020

Większość osób jak najszybciej chce się uporać ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Mało kto lubi mieć długi dlatego, jeśli tylko istnieje taka okazja, to chętnie spłacilibyśmy swoje kredyty przed terminem opisanym na umowie. W takiej sytuacji nasuwa się jednak pytanie, czy wcześniejsza spłata zobowiązania jest możliwa i w jaki sposób można to zrobić. Razem z https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/ odpowiemy dziś na to pytanie.

Na czym polega wcześniejsza spłata kredytu?

Podczas podpisywania umowy kredytowej klient banku zobowiązuje się do tego, aby spłacić swoje zobowiązanie wraz z odsetkami w określonym terminie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie na to, aby spłacić kredyt wcześniej, jeśli np. w naszym budżecie pojawiło się więcej pieniędzy. Jeśli interesuje Cię wcześniejsza spłata kredytu https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/, to powinieneś dokładnie zapoznać się ze swoja umową kredytową jeszcze raz. To właśnie tam znajdziesz zapisy na temat tego, jak będzie wyglądać taka operacja w Twoim przypadku. Czasem okazuje się, że bank za taką możliwość pobiera dodatkową prowizję i ma do tego pełne prawo. Jest to pewnego rodzaju rekompensata za utracone odsetki.

Wcześniejsza spłata kredytu jest już niemal standardem w każdym banku. Warto jednak wiedzieć, że w każdej placówce będzie wyglądać to inaczej. W niektórych bankach takie rozwiązanie będzie zupełnie darmowe, a w niektórych będziemy musieli za to zapłacić. Oczywiście opcja darmowej spłaty kredytu przed czasem jest najkorzystniejsza dla kredytobiorcy.

Czy wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego się opłaca?

W większości przypadków takie rozwiązanie okaże się korzystne dla kredytobiorcy. Przede wszystkim pozwala na uwolnienie się od comiesięcznych rat, które dla wielu osób stanowią ciężar psychiczny. Wiedząc, że nie jesteśmy zobowiązani z żadnym bankiem, możemy poczuć wolność, a także pozwolić sobie na odkładanie większej ilości pieniędzy. Nie będziemy musieli przejmować się opłata oraz pamiętać o regulowaniu rat. To czy wcześniejsza spłata się nam opłaci, doskonale widać na przykładzie liczb. W przypadku szybszej spłaty oszczędzamy na odsetkach, a w przypadku dużych kredytów jest to bardzo odczuwalne.

Szybsza spłata zobowiązania to także sposób na poprawienie swojej zdolności kredytowej. Jeśli masz w planach wziąć np. kredyt hipoteczny, to szybsza spłata mniejszych zobowiązań pozytywnie wpłynie na Twoją ocenę punktową w BIK.

Leave a Reply