Blog

Depilacja laserowa bikini – prosty sposób na gładką skórę

by in Blog 6 marca, 2022

Często chodzisz na basen lub wybierasz się na zasłużony urlop? Z pewnością masz dosyć depilacji strefy bikini. Depilacja laserowa bikini Łódź to zabieg, który czyni cuda! Dzięki niemu możemy bowiem wyeliminować problem nieestetycznych włosów porastających ciało. 

Depilacja laserowa bikini – prosty sposób na gładką skórę

Jeśli lubisz uczucie gładkiej skóry w okolicach bikini, z pewnością masz już dosyć maszynki do golenia, wosku czy depilatora. Metody te mają jedną wspólną wadę – trzeba je stosować regularnie. Włosy bowiem po pewnym czasie odrastają, a efekt idealnie gładkiej skóry szybko znika. O ile w przypadku wykorzystania depilatora czy wosku rezultaty utrzymują się nieco dłużej niż kilka dni, to jednak ich użycie wiąże się z bólem podczas wyrywania włosów. Rozwiązaniem tego problemu jest depilacja laserowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Z jej pomocą zapomnisz o konieczności regularnego usuwania owłosienia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy depilacja laserowa jest rozwiązaniem dla Ciebie. 

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg? 

Podczas zabiegu używany jest laser, którego wiązki przenikają do macierzy włosów i tym samym je niszczą. Powstające promieniowanie jest pochłaniane przez melaninę – pigment, który wpływa na kolor włosów. Osoba, która wykonuje zabieg, przykłada jego końcówkę do skóry w wybranej strefie depilacji. To właśnie wtedy wydobywane są z lasera wspomniane wiązki. Niestety, jedna sesja depilacji laserowej nie wystarczy, by na stałe usunąć wszystkie włosy. Aby zabieg był skuteczny, konieczne jest wykonanie serii składającej się z kilku wizyt w salonie. Ponieważ działanie lasera może powodować ból, warto w trakcie zabiegu wykorzystywać wybraną metodę chłodzenia skóry. Dzięki temu znacznie zredukujemy nieprzyjemnie uczucie. 

Jaki laser wybrać?

Podczas depilacji laserowej wykorzystuje się wiele różnorodnych laserów, z których każdy jest nieco inny. Jako najlepszy określany jest laser aleksandrytowy Motus AX o długości fali 755 nm. Co sprawia, że tak często staje się wyborem klientów? Przekonuje ich jego wysoka skuteczność. Laser sprawdza się bowiem doskonale nie tylko w przypadku ciemnych i grubych włosów, jak większość laserów. Z powodzeniem mogą z niego korzystać osoby o jasnych i cienkich włosach. Kolejną zaletą jest fakt, że zabieg z użyciem tego lasera mimo tak doskonałych gwarantowanych efektów jest bezbolesny. Wszystko dzięki stopniowemu nagrzewaniu lasera, a także wbudowanemu systemowi chłodzenia, który redukuje nieprzyjemne uczucie. Zabieg z laserem Motus AX świetnie sprawdzi się również w przypadku ciemnej karnacji – jest w pełni bezpieczny dla każdego.

Leave a Reply