Blog

Doradca finansowy – kredyty Poznań

by in Blog 3 października, 2021

Większość osób, które zaciągają kredyty, nie ma dużej wiedzy czy kwalifikacji w zakresie bankowości i finansów. Nie ma w tym nic złego ani nieoczekiwanego, biorąc pod uwagę, że jest to bardzo szeroki i złożony temat i poznanie bardziej skomplikowanych zagadnień wymaga dużej ilości czasu. Jednocześnie nie oznacza to, że trzeba przy braniu kredyty zgadywać czy ryzykować wybranie nieodpowiedniej oferty bądź dokonanie innej pomyłki. Nie ma bowiem obowiązku zaciągania zobowiązań finansowych całkowicie samodzielnie, a przeciwnie – w Polsce prężnie działa wielu profesjonalnych doradców finansowych.

Jak można domyślić się po samej nazwie tego zawodu, wspierają oni w podejmowaniu różnego typu decyzji związanych z rozporządzaniem majątkiem i pozyskiwaniem funduszy, a więc między innymi również z zaciąganiem zobowiązań finansowych. W pozyskaniu jakich konkretnie kredytów mogą oni pomóc? Dlaczego lepiej zwrócić się do nich niż próbować wziąć kredyt samodzielnie?

W pozyskaniu jakich kredytów pomagają doradcy finansowi?

Do doradcy kredytowego można zwrócić się o pomoc w pozyskaniu bardzo różnorodnych typów zobowiązań finansowych, w tym kredytów gotówkowych oraz konsolidacyjnych. Szczególnie często z usług takich ekspertów korzystają zwłaszcza osoby zainteresowane kredytem hipotecznym, czyli kredytem na zakup lub budowę nieruchomości lub jej remont. Z uwagi na dużą kwotę zobowiązania i długi okres spłaty, nie tylko jest to kredyt o wysokim poziomie skomplikowania, ale również taki, przy zaciąganiu którego trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ nawet mała różnica w jego parametrach znacznie wpłynie na ostateczny koszt.

Mając do dyspozycji doradcę finansowego, zyskuje się pewność, że wybierze się najbardziej atrakcyjną ofertę dostępną w danym momencie. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego przepłacania i na dłuższą metę sporo zaoszczędzić. Więcej szczegółów na temat procesu zaciągania kredytu hipotecznego z doradcą można znaleźć pod adresem: https://kredytpoznan.pl/kredyty/kredyt-hipoteczny. Warto wspomnieć, że jego usługi są korzystne dla kredytobiorców nie tylko pod względem finansowym, ale także czasowym – w przypadku zaciągania kredytu samodzielnie trzeba poświęcić znacznie więcej czasu na wyszukiwanie odpowiedniej oferty i załatwianie wszystkich formalności.

Samodzielne zaciąganie kredytu hipotecznego bywa stresujące

Kredyt hipoteczny nie jest jak kredyt gotówkowy, w przypadku którego wystarczy zazwyczaj wypełnić jeden krótki formularz, dostarczyć zaświadczenie o dochodach i czekać na decyzję. Zaciąganie kredytu na budowę lub zakup nieruchomości to znacznie bardziej skomplikowany proces, który wymaga między innymi dostarczenia bankowi dużej ilości różnorodnych dokumentów.

Łatwo jest o pomyłkę, co może poskutkować ostatecznie odrzuceniem wniosku bądź koniecznością jego poprawy. Przedłuży to jeszcze bardziej cały proces pozyskiwania kredytu, a kredytobiorcom w wielu przypadkach zależy na czasie. W związku z tym lepiej jest zaufać ekspertowi niż próbować poradzić sobie z tym wszystkim samodzielnie.

Leave a Reply