Blog

W oczekiwaniu na wymarzony urlop

by in Blog 5 października, 2021

Ile można ciągle pracować, w stresie i nerwach? Jak długo można bez przerwy siedzieć w mieście, wśród kurzu, hałasu i spalin? Trzeba znaleźć moment, w którym mamy już dość i wybrać się chociaż na krótką wycieczkę do pobliskiego miasteczka czy miejscowości, gdzie jest znacznie spokojniej, gdzie nie będziemy musieli nieustannie sprawdzać poczty i odbierać telefonów. Rozsiane po Polsce i świecie gospodarstwa agroturystyczne będą idealne na tą okazję. Tam interesuje nas tylko cisza i spokój, pyszne domowe potrawy i wygodne pokoje. Choćby kilka dni w takim miejscu pozwoli nam naładować baterie i powrócić do codziennych zajęć z nową siłą i cierpliwością. W trudnym życiowym okresie trzeba zastanowić się nad oderwaniem się od wszystkiego i przemyśleniem z innej perspektywy. Może przyjdą nam do głowy nowe pomysły i rozwiązania, a wśród natury i nieskażonej niczym przyrody myśli się dużo lepiej niż w ciasnym biurze czy szarym bloku.

Tylko gdzie?

Wybierając się już na taką wyprawę, pomyślmy by przy okazji zwiedzić ciekawe miejsca. Może wybierzemy się na przykład do Kazimierza Dolnego? Niezmiernie urokliwe miasteczko, pełne nietypowych zabytków, znane z turystyki, ale poza sezonem spokojne i odpowiednie na ciężki czas i skołatane myśli. Na pewno będziemy mieli tam co robić, bo logiczne że nie wyjeżdżamy tylko po to by siedzieć w pokoju, skądinąd wygodnym. Znajdziemy tam wiele dobrych miejsc na nocleg, jednak zwłaszcza polecana jest www.lipowadolina.com.pl, bliska naturze, pełen przyrody, z dala od obleganych turystycznych ścieżek. Niewielki ośrodek, za to z bardzo zadbanymi pokojami i autentyczną chatą z dziewiętnastego wieku, również przystosowaną dla gości przyciąga co roku wiele osób – głównie przez wspaniały klimat, piękną okolicę i pyszne domowe przetwory. Cóż może być piękniejszego niż wieczór przy kominku z kieliszkiem domowej nalewki o znakomitym smaku? Chyba tylko posiłek z samodzielnie uwędzonych wędlin i skarbów zebranych z ogródka. W Lipowej Dolinie czuć klimat Toskanii, głównie dzięki urządzeniu pokoi – wszystko jest też zdrowe i ekologiczne – mleko i jajka pochodzą od zwierząt, które nie są więzione w klatkach.

Nie tylko na weekend czy urlop

Lipowa Dolina to bardzo urokliwe miejsce, położone na uboczu, ale działa to na jego korzyść.
Sprawdź najlepszą ofertę pokoi w Kazimierzu Dolnym – na pewno przekonasz się, ze to najlepsza propozycja. Co więcej, można tutaj urządzić także klimatyczne imprezy okolicznościowe, kameralne ale przy tym uroczyste. Nawet wesele będzie tutaj mile widziane – na pewno właściciele zrobią wszystko, by nam to umożliwić. Niebanalne wesele w plenerze, w ogrodzie – to świetny pomysł, podobnie jak rocznice, urodziny czy walentynki. Na parterze można ucztować i posilać się pysznymi posiłkami ekologicznymi i nieprzetworzonymi, a na piętrze można się bawić – właściciele mają nawet znajomego DJ, dlatego impreza na pewno będzie udana, a na pewno nietypowa – warto to przemyśleć, na pewno spodoba się wszystkim gościom.

Leave a Reply