Blog

Jak kupować damskie obuwie online?

by in Blog 3 kwietnia, 2019

Kobiety uwielbiają zakupy, niestety ograniczenia czasowe wynikające z obowiązków zawodowych i domowych sprawiają, że dysponują ograniczoną ilością czasu dlatego tak chętnie korzystają z dobrodziejstw Internetu, zwłaszcza z możliwości robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Zakupy przez Internet wiążą się z pewną dozą ryzyka. Nigdy nie mamy bowiem pewności, że towar, który do nas przyjdzie będzie spełniać nasze oczekiwania pod względem jakości wykonania oraz rozmiaru. Dotyczy to przede wszystkim obuwia. Na co zwrócić uwagę kupując buty damskie online aby mieć pewność, że zamówiony produkt będzie idealny?

Wybór odpowiedniego sklepu

Chcąc uniknąć niepotrzebnych problemów i rozczarowania, warto wybrać sklep, który cieszy się dużym uznaniem klientów.  Można to w bardzo prosty sposób zweryfikować na podstawie dostępnych komentarzy. Firmy obuwnicze, które mają zarówno sklepy stacjonarne, jak i oferują sprzedaż online mają nieco ułatwioną sprawę, z racji tego, że klient może sprawdzić produkt na miejscu i ewentualnie dokonać zakupu w sieci. W przypadku sklepów oferujących tylko sprzedaż internetową zaufanie klientów wymaga dodatkowej pracy, dlatego niezwykle dużą rolę przykłada się do opinii klientów i to w takich właśnie miejscach warto dokonywać zakupów.

Zweryfikowanie regulaminu dotyczącego potencjalnych zwrotów i reklamacji

Standardowo, klient może oddać towar bez podawania przyczyny w ciągu dwóch tygodni od zakupu. Niemniej, niektóre sklepy internetowe oferujące buty damskie online prowadzą zgoła inną politykę, z którą należy się wcześniej zapoznać. Trzeba sprawdzić ile czasu mamy na zwrot towaru, kto ponosi koszty wysyłki zwrotnej, a co najważniejsze, w jakiej kondycji musi być zakupiony towar. Niektóre sklepy (zwłaszcza te sprzedające produkty marki premium) dołączają do swoich produktów dodatkowe zabezpieczenia (w formie plastikowej bransoletki z logo firmy), usunięcie których sprawia, że wedle polityki sprzedawcy, nie możemy zwrócić danego towaru.

Zdjęcia produktów

Kupując buty damskie online najczęściej polegamy na zdjęciach produktu. Warto zatem wybrać sklep, który na swojej stronie internetowej ma duże i wyraźne zdjęcia pozwalające na dokładne obejrzenie produktu oraz zawiera fotografie obuwia ujętego z każdej perspektywy.

Opis produktu

Bazując na samych zdjęciach, klient nie zawsze jest w stanie zweryfikować rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji danego obuwia (zwłaszcza wkładki oraz podeszwy). Tych informacji należy szukać w dodatkowej zakładce, w której sprzedawca ma obowiązek umieścić wszystkie niezbędne informacje, takie jak rodzaj materiału z jakiego wykonano obuwie, wkładkę i podeszwę oraz wysokość obcasy (o ile taki jest).

Odpowiedni rozmiar

Największym problemem przed jakim stają kobiety chcące kupić damskie buty online jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Jak powszechnie wiadomo, rozmiar rozmiarowi nierówny. W niektórych sklepach numeracja jest zaniżona albo zawyżona. Profesjonalne sklepy prowadzące sprzedaż online zamieszczają takie informacje na swojej stronie, a przede wszystkim podają długość wkładki, którą to powinniśmy się sugerować przy zakupie danej pary butów.

Leave a Reply