Blog

Na czym polega świecowanie uszu?

by in Blog 8 października, 2021

Świecowanie uszu – pod tą tajemniczą nazwą kryje się relaksujący zabieg z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, który doskonale wpływa na nasz organizm i leczy niektóre przypadłości. Jego wykonywanie oferuje wiele salonów, głównie tych, które specjalizują się w medycynie naturalnej.

Na czym polega świecowanie uszu?

Polega on na umieszczaniu świecy w przewodzie słuchowym i zapaleniu jej końca, który nie znajduje się w uchu. Wykorzystywane są do niego świece z nawoskowanego płótna lnianego lub bawełnianego. Często są do nich dodawane olejki eteryczne i pyłek pszczeli. Świecę gasi się, w momencie gdy wypali się do długości 5-10 centymetrów. Wytwarzające się podczas zabiegu podciśnienie wyciąga zanieczyszczenia i nadmiar woskowiny. Ciepło udrażnia węzły chłonne i usprawnia metabolizm. Co ma na celu? Celem tego zabiegu jest głównie oczyszczenie naszych uszu. Polecany jest zwłaszcza osobom, które na co dzień mają styczność z kurzem, pracują w miejscach, w których się pyli. Dobrze jest go wykonać po powrocie z nad morza, żeby usunąć zalegający w uszach piasek. Poleca się go również na wzmocnienie zatok. Świecowanie uszu zapewnia przywrócenie prawidłowego obiegu energii w organizmie. Sprawdza się w leczeniu kataru, nieżytu nosa, przeziębienia, grypy, szumów w uszach. Stosowane jest na migreny i częste bóle głowy. Świecowanie uszu pomaga również na zaburzenia słuchu.

Kiedy nie można go stosować?

Przeciwwskazaniem do świecowania uszu jest perforacja błony bębenkowej, otwarty wyciek ropny z ucha, alergia na produkty pszczele, urazy głowy, tętniak naczyń krwionośnych mózgu.

Ten zabieg medycyny naturalnej świetnie nas relaksuje i odpręża, pomaga zredukować stres. Sprawia, że nasz organizm odzyskuje harmonię i poprawia się nasze samopoczucie.

Leave a Reply