Blog

Na jesień ubierz się cieplej

by in Blog 7 października, 2021

Wraz z końcem lata, gdy w niepamięć odchodzą upalne dni, musimy zapomnieć o cienkich, zwiewnych kreacjach i odszukać w szafie cieplejsze ubrania. Niestety podczas chłodniej jesieni nie wystarczą tylko wełniane sweterki czy dżinsy, konieczna jest także odzież wierzchnia. Oczywiście, kobiety sięgają najczęściej po eleganckie płaszczyki lub oryginalne kurtki, w których prezentują się wspaniale pod warunkiem, że dobiorą właściwy fason do sylwetki.

Z pewnością, jeśli chodzi o płaszcze, to największym zainteresowaniem cieszą się krótkie kreacje. Zawsze modny jest prosty, dopasowany płaszcz sięgający kolan z prostym kołnierzem i paskiem, zdobiony dwoma rzędami guzików, kieszeniami i rozcięciem w tyle. Poza tym , popularne są także rozkloszowane płaszczyki w kształcie litery A, które posiadają oryginalne zakładki, marszczenia czy fikuśny kołnierz. Natomiast, wersja maxi preferowana jest przez kobiety dojrzałe, które mają naturę romantyczki, a ich zaletą jest to, że są niesamowicie ciepłe. Oprócz tego, za wzór elegancji uznawane są płaszczyki skórzane, które są bardzo wytrzymałe i z powodzeniem będą nam służyć przez kilka sezonów, pod warunkiem że będziemy je właściwie pielęgnować.

Przede wszystkim, warto postawić na żywe barwy, jak zieleń, czerwień, żółć, turkus, a w kąt odstawić stroje w kolorze czarnym, grafitowym czy brązowym, gdyż one jeszcze bardziej podkreślają przygnębiający nastrój panujący podczas słotnych, jesiennych dni.

Alternatywą dla płaszczy są modne kurtki, które najchętniej wybierane są przez nastolatki. Ostatnim krzykiem mody, są stroje stylizowane na oryginalne ramonezki, które charakteryzują się licznymi sprzączkami, klamerkami, ściągaczami, najlepiej działać w myśl zasady, im więcej, tym lepiej. Osoby, które preferują sportowy styl ubierania, zwykle wybierają kurtki pikowane, które są bardzo ciepłe, poza tym przeważnie posiadają kaptur i są nieprzemakalne, gdyż wykonane są z nieprzemakalnego materiału. W dalszym ciągu odnajdziemy zwolenników kurtek dżinsowych, czyli popularnych katan, które jesienią muszą być zaopatrzone dodatkowo w kożuszek, aby były ciepłe.

Jeśli chodzi o długość kurtek to zwykle sięgają one bioder (w szczególności są uwielbiane przez młode dziewczęta) lub kolan i wyróżniają się ogromną paletą barw, w zależności od tego co, kto lubi. Oprócz kurtek jednokolorowych, pojawią się stroje stanowiące połączenie wielu barw, nieobce są zdobienia w postaci nadruków, guzików, sznureczków, napisów, a także przeróżne motywy jak: rozmyte plamy, figury geometryczne, kwiaty, grochy.

Najważniejsze jednak jest to, by jesienna odzież wierzchnia była ciepła, wygodna, nieprzemakalna i odpowiadała naszym upodobaniom w zakresie stroju. 

Leave a Reply