Blog

Nauka języka japońskiego online – czy warto?

by in Blog 23 grudnia, 2021

Zanim dokonasz wyboru warto zastanowić się nad tym co dla Ciebiema znaczenie. Oferta kursów języka japońskiego jest coraz bardziej urozmaicona. Można znaleźć kursy stacjonarne, wspomagane komputerowo, a do tego w bardzo różnych cenach.

Zawsze sprawdzaj jacy lektorzy prowadzą zajęcia. Lektorzy powinni nie tylko mieć wykształcenie w zakresie języka japońskiego ale wskazane są również staże w Japonii. Dzięki temu poznasz nie tylko język ale i kulturę kraju kwitnącej wiśni To bardzo ważne.

Wybór kursy zależy też od tempa nauki. Język japoński nie jest łatwy i nie warto się spieszyć. Lepszy jest kurs dłuży niż zbyt intensywny. Początki nauki języka japońskiego nie są łatwe i sporo elementów musisz nauczyć się na pamięć. Pamiętaj o tym planując swój czas.

Jeśli za kurs zapłacisz więcej nie znaczy to, że będzie on lepszy.. Pamiętaj o tym. Warto zawsze pójść do organizatora kursu i z nim porozmawiać. Przy okazji warto zapytać uczestników aktualnie trwającego kursu o ich zdanie. Atutem są też opinie uczestników kursów na stronie internetowej organizatora.

Koniecznie dowiedz się przed rozpoczęciem kursu jaki podręcznik obowiązuje na zajęciach. Na wielu formach znajdziesz informacje które podręczniki są szczególnie polecane do nauki tego języka. To jakich podręczników używa się do nauki też świadczy o kursie.

Masz do wyboru dwie oferty w cenie 300zł i 600zł. Którą wybierasz? Jeśli nie masz tej większej kwoty, to wybór jest oczywisty. Jeśli jednak stać Cię na droższy kurs pewnie będziesz nad nim zastanawiać się. Warto zawsze sprawdzić ilość godzin kursu. Czasem mimo dużej różnicy w cenie liczba godzin jest taka sama.

Na naukę języka zawsze jest dobry moment. Nie przejmuj się, że uczestnicy zajęć nie są w tym samym wieku co ty.. Środowisko fanów tego języka jest wyjątkowe i nie zwraca się tu uwago na wiek. Liczy się pasja, a jeśli chcesz się uczyć tego języka to na pewno ją masz.

Czy kurs tradycyjny jest lepszy? Badania pokazują, że kursy wspomagane komputerowo są skuteczniejsze. Dlaczego? Są bardziej atrakcyjne, bardziej urozmaicone i nauka nie ogranicza się tylko do studiowania książek.

Leave a Reply