Blog

Oznaki, że związek jest udany

by in Blog 11 sierpnia, 2021

Każdy, kto decyduje się na związek z drugą osobą chciałby stworzyć szczęśliwą i trwałą relację. Bez wątpienia dobry związek wymaga pracy i starań z dwóch stron. Jeśli więc zastanawiasz się czy twój związek jest w dobrej kondycji przeanalizuj poniższe oznaki szczęśliwej relacji.

Rozmawianie o swoich bieżących sprawach i uczuciach

W dobrej relacji partnerzy zawsze mogą porozmawiać ze sobą o swoich stanach emocjonalnych, niezależnie od tego czy są aktualnie zadowoleni czy może przybici różnymi problemami. Łączy ich prawdziwa przyjaźń dlatego to, co czuje druga strona jest bardzo ważne i nigdy nie bywa ignorowane. W udanym związku partnerzy zawsze mogą też otwarcie rozmawiać o łączących je uczuciach. Mówią sobie o tym co jest miłe ale także potrafią sobie zakomunikować negatywne stany na przykład gdy któreś z nich poczuło się odrzucone czy zlekceważone.

Rozmowy o przyszłości

Osoby, które traktują siebie poważnie planują wspólną przyszłość. Zależy im na tym, by razem zmierzać we wspólnym kierunku. Partnerzy dyskutują o swoich planach i pytają o zdanie drugą stronę. Mają także wspólne marzenia, które pragną realizować.

Prowadzą miłe rozmowy o przeszłości

W szczęśliwych związkach bardzo częste są rozmowy, gdzie wraca się do miłych chwil z przeszłości. Partnerzy lubią wspólnie wspominać, oglądają razem zdjęcia, filmy i chętnie wracają do chwil z początku związku.

Bezwzględna lojalność

W dobrych związkach lojalność jest wartością podstawową. Partnerzy zawsze stają po swojej stronie i darzą się zaufaniem. Oznacza to, że nigdy i nikomu nie wyjawiają sekretów swojego partnera. Nie krytykują go za jego plecami, nie opowiadają wszystkich szczegółów z wspólnego życia członkom rodziny.

Rozrywki i nowe zajęcia

Pary będące w udanych związkach często starają się urozmaicać sobie codzienność. Próbują nowych rzeczy, wyjeżdżają w nowe miejsca, zapisują się wspólnie na warsztaty i razem uprawiają sport. Takie pary prowadzą także bogate życie towarzyskie. Chętnie zapraszają do siebie znajomych, urządzają grilla czy wieczory pokerowe. Równie chętnie odpowiadają na zaproszenia i uczestniczą w przyjęciach weselnych czy w ważnych jubileuszach.

Rozwijające rozmowy

Dobrze dobrani partnerzy zawsze mają okazję poprowadzić interesujące rozmowy. Dyskutują o bieżących wydarzeniach, polityce, nauce, technologiach i sprawach społecznych. Dzieje się tak dlatego, że obydwoje dbają o to, by być atrakcyjnym intelektualnie dla drugiej strony. Każde z nich rozwija się, ma swoje ambicje, dzięki czemu nigdy nie brakuje im tematów do rozmów.

Brak kłótni o pieniądze

W udanych związkach pieniądze nie są tematem tabu ani powodem do kłótni. Partnerzy mają jasny podział w dziedzinie finansów, wspólnie planują wydatki oraz razem udają się na niektóre zakupy. Mają do siebie pełne zaufanie w kwestiach finansowych.

Bliskość i intymność

W udanym związku obydwie strony odczuwają przyjemność z seksu i nikt nikogo nie musi do niczego zmuszać. Inicjacja kontaktów następuje raz z jednej, raz z drugiej strony. Partnerzy na co dzień lubią się przytulać, trzymać za ręce, obdarowują się pocałunki i chcą spać w jednym łóżku. Przytulają się także w momentach trudnych, dla dodania sobie wsparcia.

Wspólna troska o dom

Szczęśliwe pary nie kłócą się też o podział obowiązków bo klaruje on się u nich naturalnie albo jest efektem otwartych dyskusji. Takie pary zwykle działają w układach partnerskich, gdzie obydwie strony są sobie równe. Wychodzą oni z założenia, że dom jest wspólny i razem o niego dbają. Podobnie wygląda kwestia opieki nad dziećmi.

Leave a Reply