Blog

Podczas treningu pamiętaj o przedramionach

by in Blog 26 stycznia, 2022

Są takie partie mięśniowe, na których wyćwiczeniu zależy właściwie każdemu. U kobiet jest to brzuch albo pośladki, u mężczyzn klatka piersiowa czy biceps… Jednak są też zapomniane grupy mięśni. W ich przypadku albo zapominamy, że je też należałoby ćwiczyć, albo po prostu musimy się do tego zmuszać. Czy na pewno trzeba to robić?

Zazwyczaj szczególnie niechętnie podchodzimy do ćwiczenia małych partii mięśniowych, takich jak barki czy przedramiona. Może to dlatego, że efektownie nie wyglądają ani efekty pracy, ani starania, które mają do nich doprowadzić. Warto jednak pamiętać, że celem aktywności fizycznej nie powinno być zaimponowanie komuś (czy nawet sobie samemu), a osiągnięcie zdrowego ciała. Do tego natomiast konieczne jest harmonijne i zrównoważone podejście, a także praca nad każdą jego partią.

W przypadku ćwiczenia na przedramiona prawdą jest jednak, że niekoniecznie musimy pracować nad nimi osobno. Są one zaangażowane w trening bicepsu czy tricepsu, w podnoszenie każdego ciężaru, a także w wiele codziennych aktywności – takich jak choćby noszenie zakupów. Pewne fory mają tu także osoby, które na przykład uprawiają tenisa, wiosłują, wspinają się po górach.

Jeśli uważasz, że wykonywanie któregoś z powyższych wystarcza i nie potrzebujesz już osobnego treningu przedramion – w porządku. Jeśli jednak zauważasz, że twój chwyt słabnie, warto zainteresować się kilkoma dodatkowymi ćwiczeniami. Tak naprawdę wystarczy jakakolwiek forma podnoszenia. Ważne tylko, aby łokcie były oparte o podłoże – tylko wtedy możesz mieć pewność, że właśnie ta grupa mięśniowa pracuje.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, że jest to krótki i prosty trening, należy przez cały okres jego przeprowadzania zachować skupienie, wykonać z góry zaplanowaną liczbę powtórzeń poprzedzoną rozgrzewką i zadbać o poprawność techniczną. Ćwiczenia na przedramiona mają ci przecież pomóc, a nie sprawić, że nabawisz się kontuzji i obniżysz swoją sprawność na długie miesiące. Mamy nadzieję, że rozważnie podejdziesz do sprawy i już wkrótce będziesz cieszył się zwiększoną efektywnością.

Leave a Reply