Blog

Prezenty dla gości weselnych – ile kosztują, jakie wybrać i kiedy wręczać?

by in Blog 11 maja, 2021

Prezenty dla gości weselnych to element, który coraz częściej pojawia się na polskich weselach. Drobne upominki w postaci słodyczy, magnesów, miodu czy alkoholu to bowiem miły gest w stronę weselników, którzy biorą udział w całym tym wydarzeniu. Prezenty dla gości weselnych to także fajna i niedroga atrakcja, która z pewnością zapadnie w pamięci zaproszonych osób. Zanim jednak kupisz idealne upominki, powinnaś wiedzieć o kilku rzeczach. Ile kosztują prezenty dla weselników, jakie wybrać i w jakim momencie je wręczać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Ile kosztują upominki dla gości weselnych?

Przygotowanie prezentów dla gości to dodatkowy wydatek – warto pamiętać, że nie jest to obowiązkowy element przyjęcia weselnego. Jeśli nie chcesz lub z pewnych przyczyn nie masz możliwości wydania pieniędzy na taką atrakcję, to po prostu nie musisz tego robić. Obdarowywanie weselników drobnymi upominkami jest w naszym kraju dość nowym zwyczajem i nikt raczej nie wymaga od pary młodej tego, aby ta przygotowywała dla niego prezent.

Jeśli jednak masz ochotę przygotować coś dla swoich gości, to nie musisz obawiać się bardzo dużego wydatku. Tak naprawdę najpopularniejsze upominki można kupić za 1-5 zł za sztukę. Słodycze, domowej roboty konfitury, herbaty zapakowane w ładne opakowania – to pomysł na stosunkowo niedrogi upominek, który przypadnie do gustu większości osób. Im więcej gości, tym więcej prezentów będzie trzeba przygotować. Weź to pod uwagę, wybierając upominek, ponieważ zbyt drogi prezent mógłby mocno nadwyrężyć weselny budżet.

Jaki prezent dla gości weselnych wybrać i kiedy można go wręczyć?

Istnieje mnóstwo pomysłów na to, co można wręczyć gościom weselnym, a jedne z ciekawszych znajdziesz w tym miejscu https://weselnyblog.pl/prezety-dla-gosci-weselnych-pomysly/. Rodzaj prezentu możesz dopasować do stylu i motywu przewodniego całej uroczystości. Jeśli upominek będzie zapakowany w pudełko, dobrym pomysłem będzie jego spersonalizowanie np. dodanie daty ślubu, inicjałów pary młodej i kwiatowego motywu, który pasuje do dekoracji sali. Jeśli chodzi o wręczanie upominków, to najlepiej jest je położyć przy talerzu każdego gościa jeszcze przed rozpoczęciem wesela.

Gdy wszyscy dotrą na miejsce, przywitają ich upominki, które będą mogli od razu rozpakować i dobrze zacząć imprezę. Alternatywą dla tego rozwiązania jest włożenie wszystkich upominków do dużego koszyka i postawienie go przed wejściem na salę. Pamiętaj jednak, że niektórzy goście mogą zapomnieć o tym, aby wziąć upominek – o wiele lepiej jest więc postawić go przy zastawie.

Leave a Reply