Blog

Wesele w plenerze czy w sali?

by in Blog 14 maja, 2021

Planowanie wymarzonego wesela to nie lada wyzwanie. Suknia, goście, jedzenie i oczywiście miejsce. Sala przy plener? Wesela plenerowe z roku na rok zyskują na popularności. Sprawdzają się szczególnie w sezonie letnim. Jednak sale także nie wychodzą z obiegu. Zastanawiasz się gdzie zorganizować wesele? Zobacz pomysły na przyjęcia zarówno w sali, jak i w plenerze. 

Wesela plenerowe: wady i zalety

Wesela plenerowe z całą pewnością są niezapomnianym przeżyciem. Romantyczne, oryginalne, w otoczeniu zieleni. Wraz ze wzrostem popularności wesel plenerowych zaczęły mieć one coraz mniej wad. Z początku trzeba się było przejmować pogodą. Wesela plenerowe były zarezerwowane tylko na sezon wakacyjny  i były dosyć drogie w organizacji. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się organizacją wesel plenerowych, a tym samym ceny poszły w dół. Nie musisz się przejmować pogodą, ani nawet porą roku. Wystarczy odpowiednia hala namiotowa. Wesela plenerowe można organizować przez cały rok, niezależnie od pogody. Oczywiście najlepiej by było w słoneczny dzień pod gołym niebem, ale niestety pogody nie możemy kontrolować. Również kwestia jedzenia nie jest tak skomplikowana jakby się mogło wydawać. Firmy cateringowe oferują obsługę wesel plenerowych, jednak musisz pamiętać, że wesele na dworze wiąże się z większą ilością organizacji i logistycznego planowania. 

Wesele w sali

Najczęstszym wyborem na zorganizowanie wesela pozostają sale. Często połączone są z miejscami noclegowymi, więc nie musimy martwić się o gości, którzy przyjechali do nas z daleka. Wybór sal weselnych jest ogromny. Jednak mimo to, wadą może być długi czas oczekiwania na termin. Nierzadko zdarza się, że lista oczekujących rozciąga się na kilka lat. Nie zmienia to faktu, że na wymarzoną salę warto poczekać.

Dużą zaletą sal weselnych jest organizacja przestrzeni. Podzielone są na cześć jadalnianą i parkiet taneczny. Wystrój w dużej mierze zależy od nas, więc nie musimy się martwić, że coś nie będzie się nam podobać. Organizacja wesela w sali także jest tańsza niż wesele plenerowe. Nie są to ogromne różnice, ale jeśli zależy nam na budżecie, to musimy to wziąć pod uwagę.  

Wesele łączone

A może by tak połączyć ślub plenerowy z weselem w sali? To ciekawe połączenie dla pary, która nie wie na co się zdecydować. Wystarczy znaleźć salę weselną, która połączona jest z dużym ogrodem. Tym sposobem możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Pięknym miejscem, które oferuje zarówno śluby plenerowe jak i wesela w sali jest Pałac Wiesiółka. XIX wieczny dworek, romantyczny ogród – to miejsce aż krzyczy “niezapomniane wesele”.  

Leave a Reply