Blog

Satyna – jak radzić sobie z tym materiałem

by in Blog 17 stycznia, 2022

Satyna to niezwykle elegancki materiał, na ogół wybieramy stroje z tej tkaniny na wyjątkowe okazje. Warto więc wiedzieć, jak nosić satynę, bowiem nie do wszystkiego ona pasuje. Poznaj kilka prostych reguł, dzięki którym będziesz wyglądać olśniewająco w satynie.

Kłopotliwe zagniecenia

Niestety, satyna ma to do siebie, że niezwykle łatwo się gniecie. Wystarczy chwila nieuwagi, a cały nasz szykowny i elegancki wygląd może zostać zrujnowany przez nieestetyczne zagniecenia na powierzchni materiału. Jeżeli wolałabyś uniknąć takich sytuacji, decyduj się na ubrania, wykonane z satyny z dodatkiem poliestru lub mieszanek bawełny ze sztucznymi tkaninami. Najlepiej przed zakupem sprawdź, czy materiał łatwo się gniecie. Jeśli zauważysz wyraźne zagniecenia już w przymierzalni, lepiej od razu zrezygnuj z tego ciucha.

Nie tylko na wieczór

Na ogół satyna kojarzy się z wytwornymi, wieczorowymi sukienkami. Jednak także za dnia satyna prezentuje się znakomicie. Satyna bawełniana to bardzo przyjazna tkanina na lato, jest niezwykle delikatna i przewiewna, umożliwia skórze oddychanie. W przeciwieństwie do satyny z dodatkiem sztucznych materiałów, np. poliestru. Ubrań uszytych z takich tkanin lepiej latem unikać, nie dość, że będą bardzo niekomfortowe, to jeszcze mogą powstać na nich brzydkie plamy od potu.

Z czym łączyć satynę

Jeśli masz wątpliwości, z czym i jak nosić satynę, sprawdź, jak komponuje się ona z innymi tkaninami, znajdującymi się w Twojej szafie. Na pewno dobrym wyborem będzie dżins, satynowa bluzka założona do dżinsowych spodni stanowić będzie elegancki, a jednocześnie dość swobodny zestaw. Dobrym pomysłem jest też skóra. Skórzana kurteczka narzucona na satynową sukienkę doda jej nonszalanckiego, ale wciąż szykownego charakteru. Satyna prezentuje się też doskonale z… satyną, wszystko zależy od rodzaju ubioru i okazji, a przede wszystkim od Twoich upodobań. Nie bój się więc eksperymentować, a na pewno znajdziesz odpowiedni zestaw dla siebie.

Leave a Reply