Blog

Skawy rowerowe – jak o nie dbać i jak je czyścić?

by in Blog 11 grudnia, 2021

Dbałość o sakwy rowerowe to coś na co każdy powinien zwrócić swoją uwagę, gdy jest oczywiście posiadaczem takowego sprzętu. Aby cieszyć się ich możliwościami jak najdłużej, należy jednak zaznajomić się z podstawowymi sposobami ich eksploatowania. Zwyczajny brud oraz wszelkiej maści pyłki można bez większych problemów umyć pod bieżącą wodą. Należy jednak pamiętać o wysuszeniu takowych, ponieważ mokre sakwy w na przykład szafie szybko się zniszczą. Zaschnięte zanieczyszczenia zaś należy usuwać szczotkami z miękkimi włosiami. Twarde ich odpowiedniki sprawią tylko, że brud zostanie wbity głębiej i, że nie zostanie usunięty należycie, a przecież tego raczej nikt nie chce. Sakwy rowerowe nie powinny być czyszczone w pralkach automatycznych. Istnieje mnóstwo innych rozwiązań z których można skorzystać i, które pozwolą nam na utrzymanie ich na wysokim poziomie czystości, a wspomniana przed chwilą pralka może zostać uszkodzona przez metalowe elementy jakie w sakwach się znajdują.

Jeśli ubrudziliśmy nasz model na przykład smarem tudzież olejem, można go wyprać w typowym proszku do prania. Jest to świetne rozwiązanie, które można wykorzystać przede wszystkim do czyszczenia trudnych zabrudzeń. Aby jednak nie ryzykować trwałym uszkodzeniem sakwy, dobrze jest sprawdzić jaka reakcja zajdzie po zetknięciu się kawałka jej materiału z owym proszkiem właśnie. Częstym problemem właścicieli sakw jest blaknięcie materiału. Niestety, nawet największa dbałość o sakwy wiąże się z takową przypadłością, dlatego też trzeba się na to przygotować. Nie zmienia to jednak faktu, iż ten proces zachodzi akurat bardzo długo i wielu podchodzi do niego jako do pewnej formy integracji z sakwą.

Na wyprawy rowerowe należy zabierać produkty najwyższej klasy, a to z kolei jest uzależnione od tego, jak o nie dbamy. Nie będziemy przecież kupować nowych sakw co wyprawę, dlatego też powyższe zasady ich utrzymania winny być przestrzegane. Nikt za nas tego nie zrobi, dlatego też dobrze jest o swoje wyposażenie rowerowe dbać. Tyczy się to nie tylko bicykl, ale także każdej innej części. Zachęcam do wyciągnięcia z tego tematu wniosków i do rozpoczęcia prawidłowej eksploatacji sakw właśnie. Każdy kto będzie w ten sposób postępował, będzie się cieszył nimi przez długi okres czasu.

Leave a Reply