Blog

Smarowanie – jak robić to mądrze i wygodnie przy użyciu odpowiedniej pompy?

by in Blog 13 marca, 2022

Smar jest zawsze tańszy niż stal. Nikt nie chce zmagać się z pompą do smaru, która jest brudna, niewygodna lub męcząca w obsłudze. Jeśli pompa ze smarem ciągle się zacina i wymaga regularnego odpowietrzania w celu oczyszczenia, może to być tak denerwujące, że po prostu przestaniesz używać narzędzia. To mijałoby się z celem pompy do smaru. Warto o tym wiedzieć, tym bardziej, że dzisiaj opcje są takie że naprawdę nie musisz walczyć, by zadbać o dokładne nasmarowanie sprzętu. To wszystko jednak sprowadza się do mądrego wyboru pompy.

Jakiej pompy do beczki ze smarem szukać?

Twoja pompa powinna być wytrzymała, taka która umożliwia pracę bez użycia rąk i jest łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Warto zwrócić uwagę na pompy oleju do beczki działające przez naciśnięcie pedału nożnego. Zawór powrotny ciśnienia jest aktywowany przez podpięcie pedału nożnego, uwalniając całe ciśnienie z węża z powrotem do wiadra ze smarem.

Co dobrego wniesie wykorzystanie takiej pompy do smaru?

  • koniec z odłączaniem się od ciśnienia w wężu – co wydłuża żywotność smarowniczki i złączki,
  • rozwiązanie zwraca smar w wężu z powrotem do kanistra wiadra ze smarem,
  • ten rodzaj pompy do beczki umożliwia łatwe, bezciśnieniowe odłączenie,
  • pompa dwustopniowa regeneruje się po ubytkach powietrza w smarze – koniec z kłopotliwym oczyszczaniem!
  • Rozwiązanie oszczędza smar – ponieważ wraca do beczki.

Smarowanie bez frustracji!

Działanie falowe, które eliminuje blokady powietrza w smarze jest zawsze bardziej pożądane. Używając opisywanej pompy do smaru nie trzeba już przerywać smarowania, aby co jakiś czas usuwać blokadę powietrza w przewodzie smarnym, co powoduje marnowanie smaru. Unikalna dopasowana do potrzeb pompa tworzy falę, która wygładza irytujące śluzy powietrzne. Ty dzięki temu, że będziesz korzystać z takiego rozwiązania – spędzisz znacznie mniej czasu na uzupełnianiu lub wymianie wkładów do beczki ze smarem, a więcej na smarowaniu sprzętu, co przyniesie pożądane korzyści.

Smarowanie bez użycia rąk, bez odpadów i bałaganu? To możliwe!

Jeśli postawisz na odpowiednie pompy do beczki nadejdzie koniec z zacinaniem się złączki smaru. Jednak Twoja pompa powinna być dostarczana z konstrukcją złącza, która umożliwia smarowanie bez użycia rąk i bałaganu. Jeśli więc, chcesz przekonać się co znaczy koniec z pompowaniem całego smaru wokół smarownicy zamiast do złącza łożyska – idź w tym kierunku, a nie będziesz musiał już pompować w niewygodnych, niebezpiecznych i męczących pozycjach. Po prostu załóż złączkę do smarowania i pompuj w bezpiecznej i wygodnej pozycji obok maszyny.

Leave a Reply