Blog

Szydełkowe prezenty – pomysł na wyjątkowy podarunek 

by in Blog 15 marca, 2022

Własnoręcznie wykonane prezenty to wyjątkowy upominek. Co więcej, ich przygotowywanie przynosi wiele satysfakcji. Takim pomysłem są właśnie szydełkowane przedmioty, na przykład szalik, czapka, czy amigurumi – wypychana laleczka wykonana na szydełku. Zobacz, co będziesz potrzebować do wykonania prezentu i dlaczego warto wykonać go samodzielnie. 

Niezbędne przybory do szydełkowania 

Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem? Wbrew pozorom szydełkowanie wcale nie jest trudne. Co więcej, żeby zacząć, nie potrzebujesz wielu przedmiotów. Jest więc to stosunkowo tanie hobby, za to przynoszące dużo satysfakcji. Przede wszystkim zaopatrz się we włóczkę. Na początek świetnie sprawdzi się włóczka mieszana, wykonana z bawełny i akrylu. Taki materiał jest trwały i nie mechaci się. Ponadto z łatwością możesz rozpruć oczka, jeśli w trakcie się pomylisz. A na samym początku błędy są nieuniknione, nawet jeśli będziesz podążać za wzorem. 

Oprócz włóczki, niezbędnikiem jest oczywiście także szydełko. Dla początkujących najlepiej sprawdzi się szydełko aluminiowe. Nie jest ono drogie, jeśli więc stwierdzisz, że jednak nie jest to hobby dla Ciebie, to nie poniesiesz większych strat. Co jeszcze Ci się przyda? Na sam początek warto zaopatrzyć się także we wzory na szydełko. Takie schematy są dużym ułatwieniem. Co więcej, możesz się z nich wiele nauczyć. Wzory na szydełko prezentują krok po kroku, jak wykonać dany wzór. Dzięki temu efekt końcowy będzie na wysokim poziomie, nawet jeśli dopiero zaczynasz. 

Amigurumi – wyjątkowy prezent dla każdego 

Własnoręcznie wykonane prezenty to wyjątkowy pomysł. Pokazują, jaki mamy stosunek do osoby obdarowywanej. Ciekawym motywem są amigurumi, czyli japońska sztuka szydełkowania wypchanych laleczek. Choć tradycyjnie przedstawiają one zwierzęta, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć także inne postacie. Laleczki amigurumi charakteryzują się nieproporcjonalnie dużymi głowami i małym tułowiem oraz kończynami. Są niezwykle urocze i mogą przedstawiać różne osoby. Jako prezent możemy na przykład wręczyć podobiznę osoby obdarowywanej, lub jej ulubioną postać z filmu. Z kolei dla dziecka idealnym motywem będą zwierzątka. 

Amigurumi wyglądają zjawiskowo, choć nie są wyjątkowo trudne do przygotowania. Wystarczy mieć odpowiednie wzory na szydełko i podążać za wskazówkami w nich zawartymi. Tym sposobem możemy samodzielnie stworzyć wyjątkowy prezent dla każdego. Jest to świetny pomysł zarówno dla dorosłego, jak i dziecka. 

Leave a Reply