Blog

Walka z cellulitem

by in Blog 22 lipca, 2021

W walce z cellulitem warto być systematycznym oraz zmotywowanym. Wystarczy zastosować się do kilku poniższych rad.

Dieta w walce z cellulitem

Wybierz taki sposób odżywiania, który wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn, pozbycie się nadmiaru wody oraz spowoduje przyspieszenie przemiany materii. Zacznij od wypijania minimium 2 – 2,5 l wody, ziołowej herbaty, herbat zielonych oraz owocowych np. z czarnego bzu lub z lipy. Wyeliminuj ze swojej diety tłuste i smażone potrawy, napoje alkoholowe, czekoladę, batony, słodzone napoje pełne pustych kalorii. Lekka dieta, pełna w owoce, warzywa, ryby, odpowiednie oleje i produkty pełnoziarniste pomoże Ci w walce z cellulitem.

Aktywność fizyczna potrzebna w walce z cellulitem

Powstawaniu cellulitu towarzyszą zaburzenia krążenia krwi w organizmie. Dlatego postaw na regularną aktywność fizyczną: pobudzi krążenie oraz poprawi przemianę materii, dotleni oraz rozbije kulki tłuszczowe, które efektywnie zostaną wydalone z organizmu. Do najlepszych i sprawdzonych ćwiczeń, przynoszących skutek należą: pływanie, bieganie, jazda na rowerze. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Naprzemienne prysznice

Najlepiej w walce z cellulitem stosować zabiegi naprzemiennych pryszniców, czyli przez kilkanaście sekund używać wody ciepłej, a następnie zimnej. Pobudzi to krążenie i poprawi elastyczność skóry.

Peeling i masowanie na cellulit

Na skórkę pomarańczową świetnie sprawdzi się peeling. Zabiegi wykonuj przynajmniej 1-2 razy w tygodniu na całym ciele. Wygładzi to skórę i także wpłynie na jej krążenie. Pamiętaj dobrać odpowiedni peeling, a w wypadku uczulenia, wymień go na nowy. Masowanie skóry jest równie ważne, ponieważ zapobiega powstawaniu siniaków, pajączków oraz uelastycznia skórę.

Pielęgnacja

Wybieraj kosmetyki specjalistyczne, te ze składnikami drenującymi, usuwającymi nadmiar wody, które rozbijają komórki tłuszczowe i poprawiają metabolizm. Pamiętaj o byciu regularnym, ponieważ pielęgnacja od czasu do czasu nie przyniesie żadnych rezultatów, a Ty stwierdzisz, że nic nie jest w stanie Ci pomóc.

Najlepsza metoda – body wrapping

Najpierw zastosuj peeling, później krem, a następnie owiń się folią spożywczą. Udowodniono, że taki zabieg pomoże w walce z cellulitem. W internecie znajdziemy wiele porad na ten temat. Na taki zabieg najlepiej poświęcić czas 1-2 razy w tygodniu. Jeśli nałożysz na siebie specjalny krem, następnie owiń ciało folią i kocem w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu. Jednak nie przesadzaj, gdy jest lato i upał! Wtedy najlepiej zrób to wieczorem i postaw na samą folię. Pozostań tak ok. 30 -60 minut.

Leave a Reply