Blog

Wspomóż rozwój swojego dziecka – zabawki edukacyjne

by in Blog 24 października, 2021

Zabawki edukacyjne to hasło klucz – nie ma chyba rodzica, który nie uległby jego magii i nie dał się złapać na ten haczyk. Kiedy tylko maluch zaczyna wyjękiwać z nas kolejną zabawkę, napis na opakowaniu wskazujący na edukacyjne walory tejże może przesądzić o tym, że jednak się ugniemy. Bo rozwój dziecka jest najważniejszy.

Tymczasem specjaliści zdania mają podzielone. Z jednej strony mówi się, że wszystkie zabawki mają walory edukacyjne, bo dzieci uczą się przez zabawę. Z drugiej, że przypisywanie złej jakości głupim zabawkom takich walorów to nadużycie. No bo czy zabawki militarne uczą czegokolwiek poza przemocą? Rodzice sami więc muszą podejmować decyzje co do zakupu, ale jedno można im podpowiedzieć na pewno: warto kupić klocki.

Klocki naprawdę zasługują na miano zabawek progresywnych czyli wspomagających rozwój dziecka w każdym wieku. Jeśli więc macie już dość tego, że wasze dziecko wprost zasypane jest zabawkami, z których część to zupełnie poroniony pomysł, zróbcie porządki w pokoju dziecięcym, pozbądźcie się ich i kupcie klocki. Nowoczesne klocki konstrukcyjne jak Korbo, ale także klasyczne klocki drewniane, Lego, wafle czy klocki magnetyczne. Każde są inne, wymagają innego podejścia, ale wszystkie doskonale wpływają na rozwój małej motoryki, logicznego myślenia, planowania i wyobraźni. Bawić można się samemu albo z innymi dziećmi – jest więc to przy okazji zabawka dla ekstra- oraz introwertyków.

Zabawki progresywne naprawdę przyczyniają się do postępów rozwojowych naszych dzieci. Nawet jeśli wydaje wam się to niemożliwe, klockom warto zaufać. Nie ma nic gorszego niż dziecięcy pokój pełny zdezelowanych zabawek i dziecko, które mimo ich posiadania nieustannie się nudzi. Klocki to naprawdę dobre rozwiązanie: przy ich układaniu można usadzić dzieci w różnym wieku, także zaproszeni do zabawy dorośli nie będą się nudzili. A jeśli wybierzecie klocki Korbo, to każdą konstrukcję będzie można dodatkowo wprawić w ruch!

Leave a Reply