Blog

Dbanie o włosy – kompletne kompendium

by in Blog 24 października, 2021

Wiele kobiet po prostu nie lubi swojego naturalnego koloru włosów, który zazwyczaj nie jest za ciekawy. Dlatego też nowoczesna technologia pozwala nam na zmienienie koloru włosów, dzięki czemu możemy na nowo cieszyć się swoim zaskakującym wyglądem. Farbowanie włosów było przełomem w mentalności wszystkich ludzi, od wtedy aż do teraz każdy z nas może zmienić się nie do poznania. Bo czymże byłaby całkowita zmiana wizerunku, gdybyśmy nie mieli możliwości zmienienia koloru swoich włosów?

Na pewno jest to także dobry kierunek rozwoju dla salonów kosmetycznych, bo mają teraz do zaoferowania więcej usług, dzięki czemu mogą więcej zarobić. Przejdźmy jednak do samego farbowania. Po pierwsze musimy liczyć się z tym, że kolor jaki przedstawiony na opakowaniu farby może różnić się od tego, który otrzymamy na naszych włosach. Dlatego jeżeli chcemy farbować włosy raczej poleca się udanie w tym calu do fryzjera, a nie branie tak wielkiej odpowiedzialności na siebie. Farbowanie wbrew pozorom nie jest rzeczą łatwą, dlatego jeśli nie mamy o tym pojęcia to się po prostu za to nie bierzmy. Fryzjer wykona wszystko profesjonalnie, a także sama użyta przez niego farba będzie lepsza od tej, którą kupić możemy w sklepach. Co jednak zrobić gdy nie chcemy nie potrzebnie tracić pieniędzy na fryzjera, a kolor włosów chcemy zmienić już od dawna? Po pierwsze warto jest udać się do jakiejś drogerii i wybrać spośród wielkiej ilości farb kolor, który nas interesuje. Jeżeli mamy włosy długie, musimy kupić aż dwie sztuki, bo jedna na pewno nam nie starczy i na naszych włosach jawić się będą miejsca niepofarbowane.

Nie możemy także farbować sobie sami włosów jeżeli mamy je dość długie, warto jest wtedy poprosić kogoś o pomoc. Podczas farbowania powinniśmy kierować się wszelkimi wskazówkami zawartymi na ulotce farby. Jest tam wszystko dokładnie opisane. Po farbowaniu nawet jeżeli nie podoba nam się nasz kolor możemy być spokojni, bo na pewno po paru myciach włosów on się troszkę zmyje. Dopiero wtedy powinniśmy zdecydować się ewentualnie na następne farbowanie, albo po prostu wybrać się do fryzjera, który tę usługę wykona profesjonalnie i na pewno sprosta naszym oczekiwaniom.

Wiele kobiet decyduje się na zmianę swojego koloru włosów z różnych przyczyn. Najczęściej jednak chcą coś w sobie zmienić, wyglądać inaczej, by po prostu poczuć się bardziej atrakcyjnie. Taka zmiana koloru włosów bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie, jest miła odmianą od szarej rzeczywistości. Musimy jednak pamiętać, że jest to bardzo poważna decyzja, bo jeżeli decydujemy się na farbowanie prawdziwą farbą, to nie będziemy mogli już jej zmyć, a jedynie pokryć kolejną i kolejną farbą, jednak ich kolory także będą już zmienione, ze względu na kolor włosów, na który farbę nakładamy. Na rynku istnieje bardzo wielu producentów farb do włosów, polecamy jednak wybrać te nieco droższe, bo nie są one aż tak bardzo szkodliwe dla naszych włosów.

Mam nadzieję, że zdają sobie państwo sprawę z tego, że farbowanie jest bardzo szkodliwe dla naszych włosów i nigdy nie powinniśmy pokrywać drugą warstwą farby włosów już zafarbowanych. Farbę kładzie się najczęściej tylko na odrosty, jest to w miarę bezpieczne i nie tak szkodliwe. Jeżeli będziemy w należyty sposób dbać o nasze włosy, to farbowanie nie powinno stać się dla nas jakimś wielkim problemem, który pozbawi nasze włosy blasku i siły.

Widzimy przecież często reklamy produktów stworzonych specjalnie do włosów farbowanych, które mają utrzymywać intensywny kolor przez długie tygodnie, a także odżywiać i wzmacniać włosy, które na naszym farbowaniu najwięcej cierpią. Na pewno zauważyliśmy, jak bardzo farbowanie nasze włosy wysusza. Znacznie trudniej jest je rozczesać, dlatego konieczne staje się używanie i szamponu i maseczki raz w tygodniu lub częściej. Farbowanie najlepiej wykonać jest w salonie fryzjerskim, gdyż fryzjer zrobi to od nas o wiele bardziej precyzyjnie, i z efektów będziemy w większym stopniu zadowoleni, niż gdybyśmy farbowali nasze włosy sami. Oczywiście możemy w tej czynności wysłużyć się drugą osobą, jednak na pewno nie zrobi ona tego tak dokładnie jak fryzjer. Dlatego my wychodzimy z założenia – jeżeli farbowanie, to tylko w salonie fryzjerskim.

Leave a Reply