Blog

Wybieramy solidne meble do domu lub mieszkania

by in Blog 17 grudnia, 2021

Meble to w każdym mieszkaniu czy domu niezwykle istotna część wyposażenia. Nie tylko mają ogromne znaczenie z punktu funkcjonalnego – nadają bowiem właśnie konkretne funkcje pomieszczeniom. Są jednak także w bardzo dużej mierze odpowiedzialne za wygląd wnętrza. Wyważenie funkcjonalności mebli oraz pomieszczenia, wyglądu, ich jakości i przede wszystkim ceny to dość trudne zadanie, przed którym stoi każdy zmieniający umeblowanie lub wprowadzający się do swojego pierwszego lokum.

Niestety jakość mebli systematycznie spada od kilkunastu, a może kilkudziesięciu lat. Każdy kto pozbywał się mebli ponad dwudziestoletnich i tych kilkuletnich widzi różnicę na pierwszy rzut oka. To właśnie z tego powodu wiele osób nie tylko przy szafach wnękowych decyduje się na meble na wymiar.

Na czym oszczędzają

Duże salony meblowe, a nawet mniejsze, ale korzystające z masowo produkujących firm meblarskich niestety oferują naprawdę kiepskie jakościowo meble. Pierwsza wada wychodzi przy montażu – bardzo mała gęstość płyt sklejkowych. Są one lżejsza i sprawiają wrażenie miękkich i kruchych, dużo mocniej chłoną przez to także wodę. Taki mebel morze spuchnąć nawet po tym jak rozleje się pod nim szklanka wody i nie po chwili lub niedokładnie wytrzemy. Czasami wręcz wystarczy chwila w kontakcie z płynami. Co ważne takie słabo „nabite” płyty szybciej się łamią, wypaczają, łatwiej wyłamują się zawiasy czy uchwyty. U firm oferujących szafy wnękowe czy inne meble na wymiar możemy zwrócić uwagę z jakich płyt korzystają.

Kolejny standardowy problem z meblami z tzw. Masówki to oklejanie ich papierem zamiast fornirem czy drewnem. Papier ten jest bardzo mało odporny na zarysowania, wilgoć, zadrapania, a nawet przeciera się po kilku miesiącach używania. Bardzo często się zdarza, że już po roku zwyczajnie odkleja się od płyty – niestety oszczędność producentów i chęć aby konsumenci kupowali nowe meble częściej doprowadziła do tego, ze wydajemy dużo pieniędzy na meble beznadziejnej wręcz jakości.

Zamów meble jakie chcesz

Zamawiają meble na wymiar mamy dużo większy wpływ na to jakie one będą. Nie tylko mowa o okleinie, ale i o wymiarach, wykończeniach, a także i ciekawych rozwiązaniach zwiększających funkcjonalność. Tak naprawdę możemy sobie w takich firmach zażyczyć dosłownie wszystko co jest dostępne na rynku. W tej chwili bardzo modne jest stosowanie druku na szkle. Szklane fronty stosuje się w szafach wnękowych, meblach kuchennych czy na ścianach właśnie w kuchniach. Wyglądają one bardzo efektownie, a przy tym dość łatwo się czyszczą. Trzeba jednak na nie uważać jeśli w domu mamy dzieci, jest to w końcu szkło.

Leave a Reply