Blog

Drzwi wewnętrzne

by in Dom 27 września, 2020

Wybierając drzwi wewnętrzne do domu czy też mieszkania wielu z nas kieruje się jedynie ich wyglądem. Jednak nie jest to najważniejsze.

Decydując się na zakup nowych drzwi wewnętrznych należy pamiętać, że mają one zarówno pięknie wyglądać jak również służyć nam przez kolejne kilka a nawet kilkadziesiąt lat. Wybierając drzwi należy pamiętać o kilku zasadach. Musimy wybierać drzwi zgodnie z ich przeznaczeniem, wynika to z faktu, iż inny rodzaj drzwi będzie nam potrzebny do łazienki a inny do pozostałych pomieszczeń w naszym domu. Drzwi, które wybieramy do łazienki powinny zapewnić domownikom prywatność, podobnie jest z drzwiami do sypialni.

Drzwi do tych pomieszczeń powinny być pełne, jeśli jednak decydujemy się na elementy szklane powinny być one ornamentowa. Wybór drzwi do pozostałych pomieszczeń zależy już od naszych indywidualnych preferencji ważne jest by pasowały one kolorystycznie i stylowo do całego pomieszczenia. Kolor drzwi najczęściej dobierany jest do koloru paneli czy też okien, ale to zależy już od upodobań domowników.

Kolejną zasadą, o której nie możemy zapomnieć jest materiał, z którego nasze drzwi są wykonane. Mamy tutaj do wyboru drzwi wykonane z całości z drewna, jednak to rozwiązanie jest najbardziej drastyczne dla naszej kieszeni. Drzwi wykonane z okleiny są zdecydowanie tańsze, ale co z tym związane zdecydowanie mniej odporne na różne uszkodzenia. Nowości na rynku są drzwi fornirowane, które są niemal doskonałą imitacją drzwi drewnianych, pokryte są, bowiem okleiną wykonaną z naturalnego drewna.

Decyzja o zakupie drzwi powinna być przemyślana i dokładnie zaplanowana, wynika to przed wszystkim z faktu ich drzwi wewnętrzne mają nam służyć przez kolejne kilka lat.