Blog

Dobra szkoła jazdy to już połowa sukcesu

by in Motoryzacja 28 września, 2020

Jeżeli zależy nam na szybkim zdaniu egzaminu na prawo jazdy, powinniśmy znaleźć solidną szkołę jazdy. Cena ma znaczenie, jednak nie powinna być głównym czynnikiem, wedle którego wybieramy. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, jakie opinie ma dana szkoła jazdy i jak wygląda zdawalność wśród kursantów. Źródłem informacji mogą być zarówno znajomi, jak i internet, gdzie ludzie często wypowiadają się na forum.

Wyposażona szkoła jazdy

Dobra szkoła jazdy udostępnia kilkoro lub nawet więcej instruktorów, dzięki czemu możemy wybrać tego, z którym jeździ się nam najlepiej lub zmieniać. To dobry pomysł – każdy uczy w nieco inny sposób, zwraca uwagę na co innego. Dzięki zmiano instruktorów możemy więcej się nauczyć. Szkoła jazdy powinna mieć także takie same modele aut, jakie obowiązują na egzaminie praktycznym – każdy samochód jest inny. Od zdającego wymaga się znajomości świateł – te w każdym aucie są inaczej rozmieszczone, dlatego lepiej poznać pojazd dokładnie.

Wybierz komunikatywnego instruktora!

Szkoła jazdy powinna dostarczać także materiały do nauki – testy, podręcznik czy płytę z przepisami drogowymi. Jaki natomiast powinien być instruktor? Przede wszystkim kontaktowany – gbur, który siedzi i nie odzywa się do nas, może być naprawdę doświadczonym kierowcą, ale jeśli nie umie przekazać swojej wiedzę – nie pomoże nam. Instruktor nie musi być miły – powinien jednak komentować naszą jazdę.