Blog

Harmonia – czyli strefy Feng Shui

by in Dom 20 czerwca, 2020

Zazwyczaj szczęście upatrujemy w wartościowych, satysfakcjonujących związkach, ale niejednokrotnie również w bogactwie i karierze.

Bogactwo według filozofii Feng Shui najbardziej powiązane jest ze strefą przyjaznych ludzi, co oznacza, że tak naprawdę niemożliwe jest osiągnięcie zadowalającego statusu materialnego bez otaczania się przyjaznymi osobami. Jeżeli zatem, mimo naszych usilnych starań, ciągle tkwimy w martwym punkcie, w pierwszej kolejności zadbajmy o strefę przyjaznych ludzi. Według Chińczyków każdy może być bogaty, właściwie niczym nie jesteśmy ograniczani, należy tylko nad tym odpowiednio popracować.

Kariera to kolejna strefa Feng Shui. Kariera to inaczej nasze plany zawodowe, a także ich realizacja. Często zdarza się, że wykonujemy pracę, której nie chcemy wykonywać, nie udaje nam się dostać wymarzonej przez nas posady. To niewątpliwy sygnał, że ta sfera życia jest zachwiana. Kariera według Chińczyków nie zależy ani od przeznaczenia ani od pochodzenia. Jest ona wynikiem naszej pracy i włożonego w nią trudu. Z karierą związany jest element wody, która oznacza ruch, komunikację, informację i skuteczną sprzedaż.

I na koniec zmierzamy do najważniejszej w życiu człowieka strefy, a mianowicie strefy przyjaznych ludzi. Nie ma możliwości zbudowania satysfakcjonującego życia bez doradców, pomocników i przyjaciół. W Feng Shui zaleca się ustawienie w tej strefie stołu dla gości, foteli oraz zawieszeniu optymistycznych obrazów i rysunków. Należy unikać pojedynczych rzeczy i pojedynczych postaci na obrazach. Strefa przyjaznych ludzi powinna być gwarna, warto wykorzystać tutaj kolor biały, szary, żółty, brązowy. Wskazane są obrazy z radosnymi, szczęśliwymi ludźmi.