Blog

Miłość w Feng Shui

by in Inne 21 czerwca, 2020

Chyba każdy z nas marzy o miłości trwałej, miłości pozbawionej bólu, niepotrzebnego cierpienia, rozstań i złamanych serc. Filozofia wschodnia porusza temat takiej właśnie miłości.

Feng Shui Miłości chętnie posługuje się symbolem, amuletem, który jest szalenie popularny w Chinach i krajach wschodnich tzw. Szczęśliwym Węzłem Miłości. Węzeł ma znaczenie duchowe, gdyż sugeruje brak początku i końca. Buddyzm mówi o ciągle powtarzającym się cyklu narodzin i śmierci. Węzeł zaś przypomina nam, że kiedy uda nam się posiąść wiedzę na temat egzystencji, równocześnie uda nam się wyzwolić z cyklu narodzin i śmierci.

Szczęśliwy Węzeł Miłości to symbol, który nie posiada początku ani końca, sugeruje zatem miłość na zawsze. W zależności od intencji może dodatkowo oznaczać dobre zdrowie. Ten specyficzny amulet jest wykonywany z różnych materiałów, malowany na płótnie, stosowany jako ozdoba drzwi lub ścian. Jest także chętnie wykorzystywany jako motyw w sypialni, zdobiący meble lub jako witraż w oknach.

Węzeł jest prosty w wykonaniu, bez trudu można go zatem zrobić samodzielnie. Należy jednak koniecznie pamiętać, że musi być wyeksponowany, umieszczony w miejscu widocznym i ważnym. W przeciwnym razie może stać się przyczyną kłopotów i przynieść pecha jego właścicielowi.

Jak zatem wykonać węzeł? Wystarczy w tym celu pomalować deskę na kolor intensywnej czerwieni, która będzie tłem, zaś sam węzeł namalować farbą złotą lub żółtą. Wzór węzła znajdziemy w Internecie lub fachowej literaturze. Symbol umieszczony nad drzwiami sypialni będzie chronił związek przed problemami i jeszcze bardziej zacieśni uczucie między partnerami.