Blog

Czym jest karta dużej rodziny?

by in Finanse, Rodzina 16 lipca, 2020

W ostatnim czasie pojawiła się nowa, bardzo dobra możliwość dla rodzin wielodzietnych. Rozumiane są przez to pojęcie rodziny, które mają trójkę bądź więcej dzieci. Program jest częścią programu rządu, którego celem jest walka z niżem demograficznym, który zaczyna być coraz bardziej dokuczliwy dla państwa. Mowa tutaj o Karcie Dużej Rodziny.

Jest ona programem, dzięki któremu jej posiadacze mogą liczyć na zniżki w wielu miejscach. Do akcji przystąpiły zarówno prywatne przedsiębiorstwa jak i te państwowe. Rodziny mogą liczyć na znaczne rabaty w kinach, muzeach, księgarniach i wielu innych placówkach. Niektóre miasta mogą zaoferować swoim obywatelom również darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Nie da się ukryć, że projekt znacznie poprawia sytuację rodzin wielodzietnych. W końcu do tej pory nie każda z nich mogła sobie pozwolić na zasięgnięcie kultury bądź wspólny, rodzinny wyjazd, którego koszty rosną wraz z ilością najbliższych. Można powiedzieć, że Karta Dużej Rodziny jest fragmentem plastiku, który uprawnia nas do zniżek w wielu miejscach, które odwiedzane są nie tylko przez dorosłych, ale także przez młodzież.