Blog

Lokale biurowe wciąż na topie

by in Biznes 14 lipca, 2020

Gdy w Polsce pojawia się temat dotyczący rynku nieruchomości zwykle głównym tematem rozważań są ceny mieszkań czy domów jednorodzinnych. Zdecydowanie mniej mówi się o innym rodzaju nieruchomości, jak nieruchomości biurowe.

Tych ostatnich brakuje w wielu polskich miastach. Praktycznie w każdym mieście polskim można od kilku lat zauważyć większe zainteresowanie kupnem bądź wynajmem nieruchomości biurowej. Najtrudniej pod tym względem jest w Warszawie. Wiadomo stolica jest tak jakbym polskim centrum biznesu. To tutaj ulokowanych jest najwięcej firm, siedzib wielu zagranicznych korporacji. Miejsc biurowych z kolei brakuje.

Te dysproporcje zauważyli już wcześniej deweloperzy. Porzucają oni tradycyjne budownictwo mieszkaniowe na rzecz budownictwa biurowego. Zysk z takiej inwestycji może być nieporównywalnie większy. Już teraz w samej tylko warszawie planuje się budowę kilu nowych wieżowców, mających zaspokoić potrzeby firm ulokowanych w warszawie. Jak widać rynek nieruchomości nie ogranicza się wyłącznie do domów jednorodzinnych i mieszkań. Ci, którzy planują inwestycje w nieruchomości powinni rozejrzeć się nie za mieszkaniem, a za biurowcem. Zwrot z takiej inwestycji, może być nieporównywalnie większy.