Blog

Jaką wykładzinę wybrać do biura?

by in Firma 20 czerwca, 2021

Biuro wymaga specjalnej aranżacji. Jest to wizytówka firmy, musi być więc reprezentatywne, jeśli zamierzamy w nim przyjmować klientów. Po drugie powinna być to przestrzeń dopasowana do potrzeb pracowników. Dobrze urządzone biuro motywuje nas do pracy, wpływa na naszą produktywność i samopoczucie. Jakie czynniki mają na nas wpływ? Przede wszystkim kolory, wygląd i funkcjonalność mebli. Nie możemy zapomnieć także o podłożu. Podłoga często jest ostatnią rzeczą, na którą zwracamy uwagę. Jednak jest ona ważniejsza niż mogłoby się nam wydawać. Jaką wykładzinę wybrać do biura?

Zalety wykładzin biurowych

Nie bez powodu wykładzina obiektowa jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem w biurach. Przestrzeń biurowa wystawiana jest na stałą eksploatację. Chodzenie w butach, krzesła na kółkach, przestawianie mebli – to wszystko wpływa na stan podłoża. Dlatego rzadko stosuje się drewniane podłogi w miejscach publicznych i biurach, ponieważ są one podatne na uszkodzenia i drogie w utrzymaniu. Inaczej niż wykładzina obiektowa, która jest wytrzymała, wodoodporna i łatwo się ją czyści.

Ponadto wykładzina biurowa zapewnia dużo lepszą izolację akustyczną. To szczególnie ważna cecha w przestrzeni biurowej. Nie słychać kroków, tłumi rozmowy, stukanie w klawiaturę itp. Dzięki temu sprzyja atmosferze skupienia. Pracownicy nie są otoczeni rozpraszającymi bodźcami i mogą efektywniej wykonywać swoją pracę.

Wykładzina dywanowa

W biurach najczęściej możemy spotkać się z wykładziną dywanową. Stare modele nie kojarzą się najlepiej. Jednak szara i nudna wykładzina to już przeszłość. Wykładziny dywanowe są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Mogą być ciekawym urozmaiceniem dla minimalistycznego biura.

Do produkcji wykładzin dywanowych najczęściej stosuje się materiały poliamidowe i polipropylenowe. Są stosunkowo tanie i bardzo wytrzymałe. Raz położone zostaną z nami na długie lata. Jest to więc opłacalna inwestycja. W dodatku łatwo się je czyści i są antypoślizgowe. To ważna cecha, szczególnie w przestrzeni biurowej, gdzie odpowiadamy za zdrowie naszych pracowników, dlatego warto posiadać wykładzinę biurową.

Wykładziny PCV

Alternatywną dla wykładzin dywanowych są wykładziny PCV (wykonane z polichlorku winylu). Mogą imitować drewno, kafelki lub mieć jednolite wykończenie. Wykładziny PCV są miękkie, równie trwałe co dywanowe i elastyczne. To ciekawa propozycja jeśli chcemy postawić na oryginalny wygląd biura. W dodatku jest bardzo łatwa w utrzymaniu i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Pamiętaj, że wykładzinę biurową powinno się dopasować do natężenia ruchu panującym w danym pomieszczeniu.

Leave a Reply