Blog

Buty na koturnie czyli botki i kozaki

by in Inne, Moda 30 maja, 2020

Nie każda kobieta jest amatorką choćby najniższych obcasów. Czasami jednak sytuacja wymaga tego aby nie zakładać płaskiego obuwia. Istnieje idealne wyjście pośrednie, mianowicie kozaki na koturnie.

Jakie są zalety postawienia właśnie na ten model obuwia?

Przede wszystkim są duże wygodniejsze niż te na obcasie. Nie oznacza to jednak, że są to wymarzone buty na bardzo długie spacery. Z pewnością jednak sprawdzą się lepiej, niż te na obcasach, podczas zakupów. Buty na koturnach są również bardziej stabilne niż te na obcasach. Ta ich cecha przydaje się szczególnie wtedy, gdy przychodzi nam iść np. po oblodzonym chodniku. Na cieniutkich szpilkach będziemy stąpać niepewnie, natomiast koturn da nam pełną swobodę w poruszaniu się.

Dodatkowym plusem tego typu obuwia jest ochrona przed wilgocią i chłodem. Oprócz nieprzemakalnego materiału, z którego mogą być wykonane wszystkie modele kozaków, ten typ chroni nasze stopy grubą podeszwą.

Jeśli chodzi o wysokość cholewki możemy wybierać zależnie od naszych upodobań. W ofercie producentów znajdą coś dla siebie zarówno amatorki kozaków sięgających za kostkę  jak i modeli z wyższą cholewką.  Największą popularnością cieszą się wysokie kozaki, które łączą w sobie stabilność, elegancję i atrakcyjność.

Botki na koturnie są obuwiem uniwersalnym, możemy je założyć zarówno do spodni jak i sukienki. Jeśli decydujemy się na założenie jeansów warto wybrać model z nogawkami na tyle wąskimi, aby można je było schować do cholewki.

Skórzane buty na koturnie są również idealną propozycją dla kobiet, których matka natura nie obdarzyła zbyt wieloma centymetrami wzrostu. Dzięki inwestycji w ten typ obuwia choć przez chwilę będą mogły poczuć się nieco wyższe.

Skórzane kozaki na koturnie, sięgające do połowy łydki lub przed kolano, zapinane na zamek błyskawiczny i ocieplone od środka stanowią idealne obuwie zimowe dla każdej kobiety. Mogą być to również pięknie sznurowane zimowe buty. Bez względu na to, na jakiej podeszwie będą stworzone nasze zimowe buty pamiętajmy o jednym, mianowicie o tym, żeby przede wszystkim były ciepłe. Nie warto ryzykować odmrożeń za cenę pięknego wyglądu.

Leave a Reply