Blog

Co włożyć na uroczystość ślubną?

by in Inne 26 lipca, 2021

Sezon ślubno – weselny nadchodzi nieubłaganie, już czuję na karku jego oddech. Co prawda własny ślub mam już za sobą, ale w tym roku czekają mnie dwa wesela. Minimum – zawsze ktoś z znajomych może zdecydować się “za pięć dwunasta”. Wizja przyjęć weselnych sprawia, że nie potrafię się opędzić od natrętnej myśli: co ja na siebie włożę?…

Z pewnością nie tylko ja mam obecnie taki problem. A obecnie pary młode, które z zamiarem ułatwienia gościom życia nie narzucają stylu ubioru, raczej to życie im utrudniają. Ta sytuacja sprawia, że do końca nie wiemy, co możemy założyć, żeby pasować ubiorem do innych gości weselnych… i nikogo nie zgorszyć. Na szczęście istnieją uniwersalne zasady ubioru, których możemy trzymać się zawsze – niezależnie od specyfiki wesela.

Zasada nr 1 – dopasowanie

Po pierwsze, do pory roku. Raczej nie wybierzesz się na ślub w zimie w lekkiej szyfonowej sukience, bo po prostu zmarzniesz, nawet mając na sobie płaszcz. Postaw na sweterki, żakiety i sukienki z rękawkami. Tak samo jesienią; wiosną i latem możesz bardziej poszaleć:)

Po drugie, elegancki wygląd zyskujemy, dopasowując się do partnera. Nie za wszelką cenę, ale gdy namówisz swojego mężczyznę na krawat w kolorze twojej sukienki, uzyskacie bardzo harmonijny styl.

Zasada nr 2 – godzina ślubu

O co w tym chodzi? O to, że im późniejsza godzina rozpoczęcia imprezy, tym możesz się ubrać bardziej “wieczorowo”. Jeśli ślub jest o 12:00, odpowiednia będzie krótka sukienka koktajlowa lub wizytowa, a jeżeli o 16:00, wtedy możesz zdecydować się nawet na sięgającą ziemi suknię balową.

Zasada nr 3 – czerń i biel zabroniona

Choć obecnie powoli odchodzi się od tego, ja jestem staroświecką kobietką;) i dalej uważam, że biel trzeba zarezerwować dla Panny Młodej, a w czerni po prostu pojawić się nie wypada, bo to wygląda, jakby ktoś pomylił ślub z pogrzebem. Ogromny nietakt.

Jeśli jesteś gościem, postaw na delikatne pastele lub bardziej nasycone barwy – czerń, granat, o ile oczywiście pasują do twojej urody. A najważniejsze jest to, żeby w wybranej kreacji dobrze się czuć, musisz przecież wytrwać całą noc.

Stylowa świadkowa

Jeżeli spotkał cię ten zaszczyt i na weselu masz pełnić rolę świadkowej, pamiętaj tylko o jednym – nie staraj się przyćmić Panny Młodej! To jej święto. Zawsze możesz zapytać, czy ma jakąś wizję swojej idealnej świadkowej