Blog

Domowe porządki a oszczędzanie

by in Finanse, Inne 30 maja, 2020

Lubisz sprzątać? Domowe porządki nie zawsze sprawiają nam przyjemność. Nic dziwnego, że chcemy to zrobić jak najszybciej, co często źle przekłada się na… stan naszego portfela. A szkoda – bo warto wiedzieć, że dzięki kilku prostym sztuczkom możemy całkiem sporo zaoszczędzić. Przeczytaj 4 proste sposoby, jak mądrze podejść do domowych porządków.

Używaj zmywarki lub myj naczynia w misce

Podczas mycia naczyń zużywamy ogromne ilości wody – czasami nawet nie zdając sobie z  tego sprawy. Są jednak sposoby na to, by zaoszczędzić na rachunkach. Jeśli posiadasz w domu zmywarkę do naczyń, pamiętaj, by zawsze z niej korzystać. To o wiele bardziej ekologiczne i przede wszystkim tańsze, niż pojedyncze zmywanie ręcznie.

Natomiast jeśli nie masz zmywarki, spróbuj myć i płukać naczynia w miskach. W ten sposób będziesz kontrolować przepływ wody.

Systematycznie czyść odkurzacz

Jeśli chcesz efektywnie i oszczędnie korzystać z odkurzacza, zwracaj uwagę na to, jak często wymieniasz worki. Jeśli dzieje się to rzadziej niż 2-3 tygodnie, prawdopodobnie zużywasz o wiele więcej prądu, niż powinieneś. Prostym rozwiązaniem, dzięki któremu unikniesz wysokich rachunków, będzie po prostu regularne wymienianie worków i czyszczenie filtra.

Sprzątaj rankami

Jeśli będziesz sprzątać przy naturalnym świetle, zaoszczędzisz sporo energii – zarówno tej fizycznej, jak i domowej. Zabieraj się zatem za sprzątanie rankami, gdy masz jeszcze sporo sił i nie musisz zapalać światła. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu popołudniu, a także zauważysz więcej niedoskonałości, których należy się pozbyć.

Segreguj śmieci

Układanie śmieci w osobnych workach jest nie tylko ekologiczne, ale także oszczędne. To nie tylko doskonała i przede wszystkim ważna inwestycja w czystość naszej planety, ale także sposób na to, by w Twoim portfelu zostało trochę więcej pieniędzy. Zgodnie z nową ustawą, niesegregowanie śmieci grozi karą, która jest dość kosztowna.

Rozsądne podejście do domowych porządków może bardzo korzystnie przenieść się na naszą umiejętność oszczędzania. Pamiętaj o tym kolejnym razem, gdy zabierzesz się za odkurzanie czy zmywanie naczyń!

Leave a Reply