Blog

Kieruj czasem w mądry sposób

by in Inne 26 lipca, 2021

Całe nasze życie od momentu narodzin do naszej śmierci, każdą jego część, każdy element- nazywamy inkarnacją. To nic innego jak los człowieka, jego życiowa droga, każda decyzja, jaką podejmie. Czym jest życie? Istnieje kilka definicji w zależności od tego, przez jaki pryzmat rozpatrujemy to zagadnienie.

Nauka mówi, iż życie to wewnętrzna siła ludzi i zwierząt, religia, że to rodzaj ducha, który według niektórych wierzeń nie umrze wraz z ciałem. Filozofia natomiast głosi, iż jest to siła wewnętrzna istot, które ją posiadają.

Z własnego punktu widzenia, mamy świadomość, że życie bez inteligencji czy rozumu nie istnieje oraz, że rozum bez pamięci nie ma właściwie sensu. Życie bez miłości, uczuć, świadomości czasu jest właściwie niepojęte dla naszej kultury. Są to nierozłączne składowe naszej egzystencji. Są to składowe, które określają w pewien sposób nasze miejsce na ziemi.

Nasz los jest zależny od wszystkich czynników, jakie mogą mieć na niego wpływ. Liczy się tu każda drobnostka poczynając od tego czy wstaniemy rano wcześniej i pójdziemy po bułki do sklepu, jak również sprawy ważniejsze takie jak praca czy miłość.

Ważna jest świadomość tych zagadnień i zależności. Mądre kierowanie czasem, organizacja działań, tworzenie planów, które pomogą nam się rozwijać i osiągać cele. Zarządzanie czasem w taki sposób, by wykorzystać go efektywnie. Dbanie o związek i rodzinę, by osiągnąć pełnię szczęścia w życiu. Rozwijanie własnych pasji, by nie zabić w sobie ducha kreatywności i piąć się wciąż w górę, czuć, że robimy coś z własną egzystencją. Bierna postawa nie sprzyja samozadowoleniu, jeśli nie robimy dla siebie czy dla innych nic- stopniowo się wypalamy.

Koncepcja życia to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych terminów do przeanalizowania i zdefiniowania. Każda egzystencja jest inna. Może nie warto zastanawiać się nad aspektami filozoficznymi czy religijnymi, ale chyba warto zadać sobie pytanie jak wygląda nasze życie? Może da się je jakoś poprawić? Może jest jeszcze coś co mogę zrobić by być szczęśliwszym człowiekiem?