Blog

Oszczędzanie w podróży

by in Finanse, Inne 30 maja, 2020

Tanie latanie

Jeszcze kilka lat temu podróż samolotem była uważana za niedostępną dla wszystkich wygodę. Jednak obecnie przewoźnicy co chwila zaskakują nas kolejnymi promocjami i atrakcyjnymi ofertami niskich cen za przeloty. Warto na nie polować. Jak to zrobić najlepiej? Dobrym pomysłem jest zapisanie się na newslettera, dzięki temu będziemy na bieżąco informowani o najnowszych obniżkach . Pamiętaj też, by bilety rezerwować z wyprzedzeniem. Przy tanich liniach lotniczych zaleca się kupować loty na około 2-3 miesiące wcześniej. O wiele tańsza jest rezerwacja lotu poza sezonem. Wniosek na tanie latanie jest więc taki: im wcześniej zaplanujesz swoją podróż, tym taniej polecisz.

Nocleg pod chmurką…

Niekoniecznie! Oszczędzanie na zakwaterowaniu wcale nie musi oznaczać spania pod namiotem (ale warto pamiętać, że w Szwecji jednodniowe rozbijanie namiotów jest właściwie wszędzie dozwolone). Tanie spanie jest dostępne na wiele sposobów. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z couchsurfingu, tzn. goszczenie w domach mieszkańców miejscowości, do której się wybieramy. Jeśli natomiast chodzi o jedzenie, to oczywiście duże turystyczne restauracje w centrum należy omijać szerokim łukiem. Zamiast tego zapytaj tubylców, gdzie można smacznie i tanio zjeść. Dobrze też jest wcześniej poszukać promocyjnych lub tanich dań lub odwiedzić okoliczne bazary. Jedzenie z mobilnych budek też jest o wiele tańsze niż jadanie w „stacjonarnych” restauracjach.

Oszczędne auto

Jeśli często musisz podróżować samochodem, przemyśl opcję podwożenia znajomych, którzy zmierzają w podobnym kierunku. Dzięki temu zyskasz nie tylko więcej pieniędzy w portfelu, ale także miłe towarzystwo. Ponadto, warto docenić wartość autostopu. Często uważany za niebezpieczny środek transportu, tak naprawdę może być świetną przygodą, dzięki której będziesz mógł podróżować za darmo, wygodnie oraz w sympatycznym towarzystwie. Gdy natomiast masz taką możliwość, przesiądź się na rower. Jest mnóstwo zalet poruszania się jednośladem. Przyjemność z jazdy, poprawa zdrowia i kondycji, a także oszczędności na paliwie. Nie mówiąc już o rodzinnych wycieczkach rowerowych za miasto, które są atrakcją samą w sobie. Wybierz więc dla siebie najbardziej optymalną opcję podróżowania – ważne jednak, by było oszczędnie.

 

Leave a Reply