Blog

Niesamowite właściwości cytryn

by in Odżywianie 25 sierpnia, 2021

Cytryny zostały już docenione za swoją rolę w smaku. We wszystkim od sałatek do nalewek, wypieków, owoców morza. Nie trzeba wspominać o ich właściwościach leczniczych.

Kolejna rzecz, dla której cytryny są bezkonkurencyjne to nasza uroda.

Tak, cytryna ma wiele zastosowań. Mając ich w domu kilka zapewnisz sobie nie tylko zdrowy koktajl, pyszne danie, ale i domowe spa.

Cytryna jako zdrowe narzędzie piękna- 10 sposobów na cytryny dla zdrowego wyglądu
1. Refleksy na włosach!

Najprostsza bezpieczna droga do refleksów. Namoczyć włosy wodą i cytryną i usiąść na słońcu aż wyschną. Powtarzać tyle dni aż osiągnie się wymarzony efekt.

2. Wybielanie zębów

Cytryna w połączeniu z sodą tworzy wybielającą pastę. Wystarczy zostawić ją na kilka minut na zębach, potem rozprowadzić lekko szczoteczką, pozbywając się jej nadmiaru. Nie rób tego za często, by nie zniszczyć szkliwa.

3. Rozwiązanie dla tłustej skóry

Jeśli twoja skóra się błyszczy, jest tłusta, pomoże sok z cytryny. Wacikiem nasączonym cytryną zwyczajnie przemywaj twarz. Działa jak tonik, zabija bakterie.

4. Złuszczanie

Jeżeli masz szorstką skórę sok z cytryn pomoże ci zdjąć stary naskórek. Możesz tego wypróbować zarówno na łokciach, kostkach jak i na ustach, pozostawiając na noc, by rano obudzić się z gładszym i zdrowszym.

5. Wzmacnianie paznokci

Sok z cytryny mieszany z oliwą z oliwek nawilży suche paznokcie. Nie tylko je wzmocni, ale też wybieli, jeśli potrzeba.

6. Walka z wągrami

Sok z cytryny wyciąga wągry i ogólnie pomaga w trądziku. Jest antybakteryjny i przeciwgrzybiczy. Używaj zamiast tonika lub nakładaj plastry cytryny bezpośrednio na twarz.

loading…
7. Rozjaśnienie plam

Jeśli masz plamy od słońca sok z cytryny pomoże je rozjaśnić. Nałóż go na plamę na 15 minut i spłucz.

8. Leczenie łupieżu

Sok z kilku cytryn na twoją głowę pomoże usunąć łupież wywołany suchą skórą czy grzybami. Spłucz go dobrze po użyciu, bo rozjaśnia włosy.

9. Usuwanie brodawek

Brodawka – cytryna wciąż pomoże. Używany codziennie, sok z cytryny może rozpuścić brodawkę przy pomocy kwasów jakie zawiera naturalnie jako owoc.

10. Przeciwstarzeniu się – od podszewki

Woda z cytryną ma wiele korzyści. Od utraty wagi po wspomaganie trawienia i działanie przeciwstarzeniu się. Jest pełna antyoksydantów, które chronią ciało przed oznakami starzenia. Na dodatek, podtrzymuje nawodnienie i nawilżenie, co jest podstawą zdrowego i młodego wyglądu.