Blog

Plony z jednego małego nasionka

by in Ogród 9 lipca, 2020

Sadzonki i cebulki kwiatowe to tylko jeden z atrybutów ogrodnika-amatora, który chce zapełnić swoją przydomową przestrzeń bujną roślinnością. Opcji jest znacznie więcej. Bardzo duże pole do popisu dają nam także nasiona – drobne, niepozorne, a jednak kryjące w sobie wielką moc. Wystarczy przejść się na pierwszy z brzegu targ, a na pewno znajdziemy stoisko, na którym czeka mnóstwo kolorowych paczuszek wypełnionych ziarenkami. Są tam zarówno kwiaty, jak też zioła, owoce i warzywa, które można wysiać w swoim ogrodzie i czekać na efekty.

Niektórzy cały swój ogród opierają właśnie o rośliny wyrosłe z nasion, co ma niewątpliwe plusy. Przede wszystkim to bardzo ekonomiczne – cena jednej paczki nasionek rzadko kiedy przekracza pięć złotych, a wszystko pięknie wyrasta.

Trzeba oczywiście przestrzegać podanych w opisie zasad dotyczących momentu wysiewu i odżywiania roślin. Możliwości jest bardzo wiele – kto nie wierzy, niech odwiedzi targowisko lub sklep nasienniczy. W tym ostatnim wybór potrafi być jeszcze większy, możliwe jest również ściągnięcie na zamówienie nasion mniej popularnych.