Blog

DARMOWA NAWIGACJA

by in Podróże, Technologia 1 lutego, 2021

Gdy należy zlokalizować drogę…

Kiedy jesteśmy zmuszeni zajść w jakieś miejsce po raz pierwszy, możemy zdać się na pomyślny okazję, wziąć pod pachę mapę albo, co chyba najbardziej funkcjonalne – oddać się w ręce nawigacji. W sklepach z elektroniką możemy wypatrzyć wytwory najróżniejszych firm, w różnych przedziałach wartości, proponujące mapy państw, kontynentów i świata. Minusów zakupu takiej zabawki jest parę. Po pierwsze i najważniejsze – kwota do zapłaty, która wielokrotnie skutecznie zniechęca nas przed przeprowadzeniem zakupu. Po drugie – można chodzić pieszo lub jeździć rowerem z taką nawigacją w ręku, acz dziwnie by to wyglądało. Na szczęście, wyjście jest nieskomplikowane.

Nawigacja na telefon

Smartfona posiada już chyba każdy, jednak nie każdy wie, że prostym kliknięciem można przeistoczyć telefon w dobrej jakości narzędzie do nawigacji gps. Tutaj również mamy duże pole do manewru, z tym, że bardzo łatwo znaleźć aplikacje, które są darmowe. Musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie mapy będą obowiązujące, a algorytmy mogą zawodzić przy bardzo zawikłanych trasach, jednak, jeśli nie jesteśmy zawodowymi kierowcami, spokojnie powinna nam wystarczyć taka wybór. Można również skusić się na wydanie płatną, acz czy sprawdza się skuteczniej, może być kwestią debaty.

Dla każdego coś dobrego

Nawigacja android, bo o takich aplikacjach mowa może być również bardzo użyteczna w czasie pieszych spacerów. W końcu, telefon mamy stale pod ręką. Z pomocą przychodzą nam takie firmy, jak chociażby Google, która daje bardzo rzetelną nawigację w postaci GoogleMaps. Acz to ewidentnie nie finał. Towarów tego odmiany jest całe mnogość. Warto przytoczyć chociaż kilka, takich jak Yanosik, NaviExpert czy OsmAnd Mapy i Nawigacja. Nie tylko doprowadzą nas do końca trasy, ale ostrzegą przed radarami, patrolami policji, korkami i wypadkami. Funkcjonalnością praktycznie nie różnią się od tych nawigacji dostępnych w sklepie za grube pieniądze. A prawda jest taka, że niezależnie od tego, którą nawigację wybierzemy, zawsze może się zdarzyć, że aplikacja wyprowadzi nas w pole.