Blog

Jakie kwestie wziąć pod uwagę wybierając naturalne kosmetyki dla dzieci?

by in Uroda 23 marca, 2023

 

Należy mieć świadomość, że dziecięca skóra jest nie tylko niezwykle wrażliwa, ale również delikatna. Oznacza to tym samym, że jest narażona na uszkodzenia, przesuszenie czy otarcia. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci?

Żele i mydła do kąpieli 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do kąpieli dla najmłodszych doskonale zdadzą egzamin mydła, które bazują na naturalnych ekstraktach roślinnych, substancjach pielęgnujących czy olejach roślinnych. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że najlepsze będą produkty, które w żaden sposób nie zmienią pH skóry, a także nawilżają delikatną skórę, wspomagają rozwój naturalnej flory bakteryjnej czy wspierają naturalny płaszcz ochronny skóry.

Kosmetyki do włosów

Osoby, które są zainteresowane zakupem kosmetyków do pielęgnacji włosów dla dzieci, powinni postawić na produkty, które delikatnie i efektywnie oczyszczą skórę oraz włosy, a także w żaden sposób nie naruszą bariery hydrolipidowej dziecięcej skóry. Świetnym rozwiązaniem będzie także szukanie w składach poszczególnych produktów takich nazw, jak Inulin, Oil czy Aloe Barbadensis Leaf Juice. Zagwarantują one właściwe nawilżenie włosom i skórze. Nie można zapomnieć wspomnieć, że łagodzą podrażnienia i działają przeciwzapalnie. Ponadto warto przy wyborze szamponu dla swojej pociechy zwrócić szczególną uwagę na początek składu. Rekomendowane jest zrezygnowanie z produktów, które bazują na Sodium Laureth, SLESach czy SLSach. W najprostszym możliwym ujęciu są to detergenty, które nie tylko podrażniają i przesuszają wrażliwą i delikatną skórę dziecka, ale również naruszają barierę ochronną skóry. Przeważnie producenci umieszczają je już na drugim miejscu w składzie. 

Badania i atesty

Kupując naturalne kosmetyki dla dzieci trzeba pamiętać o tym, by posiadały one właściwe atesty nadane na podstawie odpowiednich badań. Godny uwagi jest fakt, że obecnie producenci kosmetyków nie mają obowiązku uzyskania atestu Państwowego Zakładu Higieny, jak to ma miejsce w przypadku jedzenia w słoiczkach. Warto wiedzieć, że najlepsze produkty dostępne na rynku mogą poszczycić się pozytywnymi opiniami Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane instytucje przed wydaniem gwarancji, wykonają bardzo dużą liczbę procedur. W najprostszym możliwym ujęciu badania będą obejmowały dokładną analizę dokumentacji dostarczonych przez producentów. Zostaną również wykonane testy głównych produktów. Dzięki temu możliwe będzie zweryfikowanie jak zachowają się one w użyciu. Osoby, które są zainteresowane uzyskać więcej informacji na ten temat, powinny zapoznać się z artykułami znajdującymi się na stronie: cornetis.pl.

Komfort i wygoda stosowania

Istotne znaczenie ma także forma, w jakiej występują poszczególne produkty. Jak wiadomo, bardzo ekonomicznym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w mydło w kostce. Zdecydowanie lepszą opcją ze względu na wygodę będzie zakup żelu lub płynu do mycia. Ponadto w zależności od indywidualnych potrzeb można postawić na butelkę z dozownikiem lub tubę. Warto zaznaczyć, że z im mniejszej liczby kosmetyków będzie korzystało dziecko, tym lepiej. Dostępne na rynku płyny z emolientem pozwolą rodzicom na zrezygnowanie z różnego rodzaju oliwek po kąpieli czy balsamów. Wspomniany produkt w najprostszym możliwym ujęciu zostawi natłuszczającą powłoczkę na powierzchni skóry pociechy. Jego zastosowanie jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem wlać produkt do wanienki z wodą. 

Leave a Reply