Blog

Kara-Khitan

by in Podróże, Wakacje 5 września, 2020

Nie ma żadnych zapisków mówiących o historii powstania Kara-Khitan. Krążą plotki, że miasto powstało jednej nocy. Cesarz Nedenir wraz z Cesarzową Maralai sprawują tam sprawiedliwe i mądre rządy. Niejasna jest ich historia – wiadomo jedynie, że przybyli z odległych krain gdzie wojna lub potężna magia doprowadziły do upadku ich cywilizację.

Kara-Khitan to miasto prawie zupełnie samowystarczalne. Wyrosło na niczym i tylko dzięki odpowiedniemu planowaniu i wykorzystaniu materiałów miało szansę przerodzić się w imperium.
Khitańscy wojownicy słyną ze swych zdolności łuczniczych a zbroje które są tam wykuwane cechują się lekkością i odpornością. Miecze natomiast mają niespotykaną ostrość a tajemnica ich powstawania jest owiana legendą i znana tylko jednemu kowalowi, którym jest sam cesarz.

Khitan posiada niebywałe bogactwa, wśród ludzi krążą plotki o skarbcu pełnym złota i kamieni szlachetnych-co może być prawdą. Miasto jest największym odbiorcą materiałów budowlanych z głównego portu krainy. Cesarz prowadzi przyjazną politykę zagraniczną i stara się o utrzymanie dobrych stosunków dyplomatycznych z wszystkimi miastami.

Miasto ze względu na swoje położenie musi borykać się z cyklicznymi tajfunami oraz wysokimi falami które atakują wyspę od południa, nie jest znana geneza ich powstawania. Cesarz planuje w przyszłości budowę muru okalającego wyspę w celu zmniejszenia zagrożeń ze strony oceanu.