Blog

Jak zmniejszyć koszty wynajmu mieszkania

by in Finanse 4 września, 2020

Niestety w przypadku miast uniwersyteckich jak Warszawa i Kraków, pomimo ogromnej liczby lokali do wynajęcia, właściciele starają się jak najwięcej wyciągnąć od nas  pieniędzy za wynajem. Dobrze bowiem wiedzą, że ktoś chętny tak czy inaczej się znajdzie.

Wynajmuj ze znajomymi

Z tego też względu studenci decydują się na wspólne wynajmowanie mieszkania. Wybierając kilkupokojowe mieszkanie w centrum, stawki rosną jednak zawsze można wynająć je wspólnie.

Jedni wynajmują osobno pokoje, inni  decydują się nawet na wspólne zamieszkanie w jednym. Dzięki temu koszty wynajmu są niższe a pieniądze, które udaje się nam zaoszczędzić możemy wykorzystać w inny sposób.

Minusem tego rozwiązania jest to, że nie każdy jest chętny na wspólne wynajmowanie, bowiem wiąże się to z licznymi kłótniami ze współlokatorami. Im więcej osób tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się kogoś kto nie chce płacić, sprzątać czy pomagać – a wręcz przeszkadza. Trudno jest również znaleźć mieszkanie nowym studentom, którzy przyjechali do nowego miasta i nie znają tu nikogo.

Zmień lokalizację

Oczywiście mieszkanie w centrum to wielka gratka zwłaszcza dla młodych studentów. Blisko na imprezy oraz inne ważne wydarzenia. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że warto poszukać lokalizacji, która będzie bardziej wygodna na co dzień. Może instytut znajduje się w innym miejscu. Dzielnica ta może być dużo tańsza a częściej będziesz przebywał w instytucie lub pracy niż na rynku.