Blog

Banany bogate w mikroelementy

by in Dieta, Zdrowie 22 lipca, 2020

Banany są owocami niezwykle popularnymi. Ze względu na przyjemny smak, lekkość i delikatność cieszy się uznaniem wśród osób w każdym wieku. Stosowany jest w różnych deserach, sokach i ciastach. Jednak banany warto jeść nie tylko ze względu na smak. Mają one wiele cennych właściwości, o których najczęściej w ogóle nie myślimy.

Banany mają bardzo dobry wpływ na serce. Wzmacniają ten narząd oraz chronią układ krążenia. A dzięki czemu jest to możliwe? Banany zawierają bardzo cenne składniki, w tym między innymi potas odpowiadający za zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi. Jednocześnie są też źródłem pektyn, które obniżają poziom cholesterolu. Banany wpływają też na układ nerwowy. Jest to możliwe dzięki zawartości magnezu, wpływającego na pracę mózgu. Jedzenie bananów pomoże nam usprawnić pamięć oraz zdolność koncentracji.

Poza tym banany zawierają wiele ważnych dla organizmu witamin. Dzięki temu wzmacniają organizm i odpowiednio go odżywiają. Jest to owoc idealny dla osób, które muszą poprawić kondycję organizmu lub cierpią z powodu niedożywienia.

Banany działają również na pracę układu pokarmowego. Sprawdzają się jako lek w wypadku problemów z trawieniem, biegunką czy chorobach jelit. Są one lekkie, łatwostrawne i delikatne. Pomagają również zwalczać zgagę, a te mniej dojrzałe zapobiegają wrzodom. Ponieważ są źródłem skrobi, chronią żołądek przed uszkodzeniami. Ze względu na tak istotne działanie bananów, każdy powinien wprowadzić je do swojej diety.