Blog

Dzienna ilość posiłków

by in Dieta, Zdrowie 11 lipca, 2020

Na zdrowie ma wpływ nie tylko to, co się je, lecz także to jak się jada i ile. Dotyczy to przede wszystkim ilości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Istnieje błędne przekonanie, zaszczepione w umysłach wielu osób, że jeden posiłek dziennie, zwłaszcza późny obiad, jest całkowicie wystarczający, że dzięki niemu nie ma możliwości przytyć.

Kończy się to brakiem śniadania, obiadu w porze obiadowej i nadwagą, którą trudno zgubić. Ograniczenie się do jednego posiłku, jadanego wieczorem, do późnych kolacji oraz do przekąsek miedzy nimi sprawia, że układ pokarmowy nie działa poprawnie. Poza możliwymi zaparciami, które mają szansę się pojawić, pojawia się magazynowanie tkanki tłuszczowej. Jest ona zabezpieczeniem organizmu przed godzinami głodu, kiedy nie są mu dostarczane odpowiednie składniki. Żeby uniknąć takiej sytuacji, zdrowo jeść i zdrowo się cuć, konieczne jest podzielenie swojego jadłospisu na 4-5 posiłków.

Nie muszą, a nawet nie powinny być bardzo duże. Wystarczy, żeby co 3-4 godziny organizm otrzymywał porcję pożywienia, która zniechęci go do magazynowania tkanki tłuszczowej w postaci niechcianych fałdek.