Blog

Nawadniaj swój organizm

by in Zdrowie 19 lipca, 2020

Niejednokrotnie lekarze podkreślają, że nawadnianie organizmu poprzez wypijanie minimum 2 litrów płynów dziennie jest niezbędne do zachowania zdrowia. Nawodnienie organizmu pomaga w procesach zachodzących wewnątrz ciała. Ułatwia przemianę materii, przyśpiesza ją, a do tego oczyszcza cały układ moczowy, od nerek po pęcherz moczowy. Woda usuwa toksyny, zalegające w pęcherzu bakterie i uławia ochronę przed powstawaniem kamieni nerkowych. Dodatkowo odpowiednia ilość płynów w organizmie wpływa na wygląd.

Skóra jest miła w dotyku, nawilżona, dłużej zachowuje młodość, ponieważ zmarszczki robią się szybciej na skórze wysuszonej. To samo dotyczy włosów, które mają znacznie lepszy wygląd. Dzięki temu łatwiej postrzegać siebie pozytywnie i atrakcyjnie, a nawet młodziej, niż jest się w rzeczywistości.

Wypijanie 2-2,5 l wody nie jest konieczne na raz, lecz przez cały dzień. W sumie warto wypić 8 szklanek, a popijanie takiej ilości po trochu, przez cały dzień nie stanowi problemu, a może stać się przydatnym nawykiem.